Перейти до основного вмісту

Новини

Повернутися до списку новин

Конкурс «Марафон з інтелектуальної власності – IP MARATHON 2018»

Конкурс «Марафон з інтелектуальної власності – IP MARATHON 2018» – конкурс серед команд щодо перевірки патентної чистоти винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності й підготовки презентаційних матеріалів з пропозиціями комерціалізації цих винаходів.

Тема : «Зроби винахід бізнесом».

Команди складалися зі студентів, які володіють професійними навичками за наступними напрямами: економіка, маркетинг, інтелектуальна власність, комп’ютерні науки та інформаційні технології (IT).

Команди працювали з готовими запропонованими винаходами (проектами), які закріплюювалися за ними під час жеребкування. Задача команди – за допомогою менторів конкурсу запропонувати поверхневу модель патентної аналітики, розробити модель комерціалізації (бізнес-модель) та створити презентаційний пітч, метою якого є трансформація винаходу у бізнес.іва

Винаходи, для яких команди учасників розробляли проекти комерціалізації, належать фіналістам науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», який проводила Мала академія наук (МАН). Зокрема, це: електронний медичний браслет, розумна таблиця, автономний робот-помічник з голосовим керуванням, робо-рука як пристрій автоматизації майбутнього, інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера NodeMCU, вітроенергетична установка для добування води з повітря, окуляри доповненої реальності, smart-підставка до горщика для догляду за кімнатними рослинами та інші.

іваіПереможцем конкурсу стала команда «НАУ» Національного авіаційного університету м. Київ, що презентувала винахід «Окуляри доповненої реальності» (автор винаходу – Курносов Володимир).

Друге місце здобула команда «Deadline» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк) з винаходом «Електронний голосовий інформатор перешкод» (автор винаходу – Шибка Ігор).

Третє місце посіла команда «ХімТех» Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро) з винаходом «Вітроенергетична установка для добування води з повітря» (автор винаходу – Гаврильчук Валентин).

Також учасники «IP MARATHON 2018» отримали і спеціальні призи від менторів проекту.

У конкурсі брали участь університетські команди з Києва, Житомира, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Сум, Тернополя, Мелітополя.

Вітаємо усіх учасників!

Марафон пройшов у рамках ІІІ МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ «Innovation Market» 21-23 листопада 2018 року, що відбувся в Міжнародному виставковому центі, м. Київ.

Фото: Національний офіс інтелектуальної власності.