Перейти до основного вмісту
asd

Новини

Повернутися до списку новин

НОІВ взяв участь у публічній дискусії "Я купую справжнє!" з нагоди Діалогу між ЄС та Україною щодо прав інтелектуальної власності

Сьогодні Богдан Моркляник, директор ДО «Національний офіс інтелектуальної власності» (НОІВ), та Олена Музиченко, начальник відділу медіації та посередництва у розв’язанні спорів в сфері ІВ ДО «НОІВ», взяли участь у публічній дискусії "Я купую справжнє!" з нагоди Діалогу між ЄС та Україною щодо прав інтелектуальної власності.

Метою заходу є привернення уваги українців до великих обсягів торгівлі підробленими товарами в Україні та пов’язаних з цим ризиків.

Захід організовано Представництвом Європейського Союзу в Україні спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) та Європейською Бізнес Асоціацією.

З вітальними промовами виступили Яна Герцег, керівниця відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні, та Валерій Жалдак, директор Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

«Перед нами стоїть головний виклик - донести до споживачів неприпустимість використання контрафактної продукції. Політика Мінекономрозвитку останнім часом зосереджена на просвітництві і вихованні поваги до інтелектуальної власності – зазначив Валерій Жалдак, – Я думаю, що ми повинні дотримуватись балансу, має бути компроміс між посиленням відповідальності і просвітництвом серед споживачів. Щоб було розуміння, що використання контрафактної продукції або піратського контенту – це таке саме порушення, як використання чужих речей і матеріальних цінностей».

Серед учасників дискусії також Олександр Пахаренко, Вероніка Березанська, Український альянс по боротьбі з підробками та піратством, а також компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації: Jacobs, Pernod Ricard, Sony та Canon.

Після дискусії відбувся практичний семінар про те, як розрізняти підроблені та оригінальні товари та презентація експонатів Музею підробок УАПП.

Варто зазначити, за даними Управління інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) та Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) торгівля контрафактною та піратською продукцією складає щорічно близько 460 млрд євро у всьому світі. Особливо страждає ЄС, оскільки підроблені та піратські продукти складають близько 6,8% всього імпорту, або 121 млрд євро на рік.

#NIPO #МЕРТ #НОІВ #інтелектуальнавласність #ІВ #intellectualproperty #IP #IPR #counterfeiting #piracy