Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • У Женеві стартувала 65-та серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ: українська делегація виступила із закликом закрити зовнішній офіс ВОІВ у рф
    09 Липня 2024 Коментарів немає Irena

    У Женеві стартувала 65-та серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ: українська делегація виступила із закликом закрити зовнішній офіс ВОІВ у рф

     

    Сьогодні у Женеві (Швейцарія) стартувала найважливіша подія року для IP сфери – 65-та серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), в яких бере участь і українська делегація. До цьогорічної Генеральної Асамблеї долучилося понад 1400 делегатів з усього світу.

     

    Нашу країну на майданчиках міжнародного форуму представляють: Міністерство економіки України, Постійне Представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві та представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс).

     

    Українську делегацію складають:

     

    • Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України;
    • Інна Дмитренко, начальник відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності Міністерства економіки України;
    • Євгенія Філіпенко, Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві;
    • Раміз Рамазанов, радник економічного відділу Постійного представництва;
    • Олена Орлюк, директорка українського IP офісу;
    • Богдан Падучак, перший заступник директора IP офісу;
    • Владислав Білоцький, заступник директора IP офісу.

     

    До цьогорічної Генеральної Асамблеї долучилося понад 1400 делегатів з усього світу.

    Фото: WIPO/Berrod

     

    Наслідки російської агресії – заява України

     

    На жаль, як і під час попередніх двох Асамблей, Україна змушена реагувати на триваючу неспровоковану та невиправдану агресію росії, яка руйнує нашу країну, підриває основи міжнародного правопорядку, руйнує міжнародну екосистему власності та кидає виклик основному мандату ВОІВ.

     

    На цьому наголосила Євгенія Філіпенко, Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, під час загальної заяви делегації України:

     

    “Учора, коли світова спільнота інтелектуальної власності готувалася до цих Асамблей, росія випустила по Україні понад 40 ракет. Російські терористи безжально атакували найбільшу дитячу лікарню «Охматдит» у Європі. Загинуло тридцять вісім невинних людей, у тому числі дітей, понад сто отримали важкі поранення, зруйновано понад 100 цивільних об’єктів”.

     

    Представниця української делегації також додала, що з 2022 року росія зруйнувала понад 166 000 об’єктів цивільної інфраструктури в Україні, в тому числі в ІР сфері.

     

    “З кожним днем катастрофічні наслідки російської війни зростають, виходячи далеко за межі України та загрожуючи глобальній безпеці, економічній стабільності та навколишньому середовищу. Країна, яка грубо нехтує місією ВОІВ, ведучи агресивну війну проти іншого члена ВОІВ і систематично порушуючи його права інтелектуальної власності, не заслуговує на місце в цій Асамблеї і втрачає будь-який привілей розміщувати у себе зовнішній офіс ВОІВ”, – переконана Євгенія Філіпенко.

     

    За її словами, попри російську агресію, Уряд України продовжує надавати пріоритетне значення розвитку національної системи інтелектуальної власності, максимально використовуючи ресурси та проєкти ВОІВ.

     

    “Ми вдячні ВОІВ за неоціненну допомогу в розробці Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, покликаної зміцнити стійкість інноваційного та креативного секторів. Ми закликаємо Міжнародне бюро підтримувати та поглиблювати співпрацю з українськими установами та ІР спільнотою. Основна увага має бути зосереджена на пом’якшенні жахливих наслідків цієї війни та допомозі у відновленні країни. Ми також просимо ВОІВ надати оновлену оцінку середньо- та довгострокового впливу війни росії на інноваційний та креативний сектори України до 66-тої серії засідань Асамблей наступного року”, – закликала представниця України.

     

    Резюмуючи, вона зазначила, що ВОІВ була створена для того, щоб допомагати державам-членам сприяти розвитку інтелектуальної власності як інструменту для забезпечення кращого та більш сталого майбутнього для всіх.

     

    “Досягнення справедливого і тривалого миру в Україні, заснованого на принципах Статуту ООН та мирних рамках, узгоджених на Глобальному саміті миру в Бюрґенштоку, є вкрай важливим. Без цього благородна місія ВОІВ ризикує перетворитися на «місію нездійсненну»”, – застерегла Євгенія Філіпенко.

     

    Солідарні з Україною

     

    Під час загальних заяв делегацій, які були висловлені 9 липня, найбільшу підтримку Україна отримала від країн групи B, групи CEBS, ЄС та його країн-членів.

     

    Представник Нідерландів, який виступав від Групи В, наголосив на тому, що ВОІВ повинна продовжувати підтримувати систему інтелектуальної власності, інноваційний та креативний сектори України в умовах агресивної війни, яку веде росія проти нашої країни, особливо з урахуванням учорашнього нищівного ракетного удару росіянами по найуразливіших представниках українського цивільного суспільства – дітях, які лікуються від серйозних хвороб в лікарні “Охматдит”.

     

    Представник Республіки Молдова від імені країн-членів групи CEBS також акцентував на негативному впливові неспровокованої та невиправданої російської агресії на інноваційний та креативний сектори України. Він нагадав про необхідність дотримання норм міжнародного права та зазначив про те, що члени групи CEBS занепокоєні функціонуванням зовнішнього офісу ВОІВ у москві.

     

    Також про необхідність продовження надання допомоги та підтримки інноваційному і креативному сектору та системі інтелектуальної власності України Всесвітньою організацією інтелектуальної власності заявив делегат від Угорщини, який виступав від імені країн-членів ЄС. Він висловив слова солідарності з Україною та українцями та закликав підтримати відновлення інтелектуально-інноваційної інфраструктури України.

     

    (Новина буде доповнюватися)

     

    Читайте також:

     

    Як зменшити вплив війни на IP сферу: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом

     

    ВОІВ підтримує Україну у розробці Національної стратегії інтелектуальної власності: підсумки сесії “IP Strategy: WIPO for Ukraine”

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає