Про це йдеться у відповідному Звіті, опублікованому Офісом віцепремʼєрки з питань євро- та євроатлантичної інтеграції.
Згідно зі Звітом про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2024 рік, у сфері інтелектуальної власності Україна виконала 98% зобовʼязань. Це найвищий показник серед усіх 24-х галузей.
Також на 90% і більше виконані зобов’язання у таких сферах:
– освіта, навчання та молодь – 97%,
– статистика та обмін інформацією – 96%,
– гуманітарна політика – 94%,
– юстиція, свобода, безпека, права людини – 93%,
– державні закупівлі – 92%,
– політичний діалог, національна безпека та оборона – 91%,
– підприємництво – 91%,
– митні питання – 91%,
– оподаткування – 90%,
– управління державними фінансами – 90%.
Загалом за 2014-2024 роки Україна виконала 81% усіх зобовʼязань за Угодою про асоціацію.
Коментуючи результати Звіту, Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції Ольга Стефанішина зазначила:
“Наш рух до членства в ЄС є всеохоплюючим та багаторівневим процесом. Так, триває скринінг українського законодавства відповідності праву ЄС, спільно з Єврокомісією завершено скринінг по трьом Кластерам з шести. Також ухвалено план заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Пакеті розширення ЄС 2024. Паралельно Україна продовжує реалізацію зобов’язань за Угодою про асоціацію, яка є одним із ключових дороговказів на шляху інтеграції до внутрішнього ринку ЄС. Вдячна за злагоджену командну роботу всіх залучених – міністерств, Парламенту, інших органів влади – у просуванні вперед, зокрема й у створенні цього звіту”.
Очільниця Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) Олена Орлюк впевнена, що IP сфера і надалі лишатиметься серед лідерів:
“Я пишаюсь роботою колег і вдячна усім стейкхолдерам, дотичним до сфери інтелектуальної власності в Україні. За останні роки у нашій галузі здійснено колосальну працю щодо виконання зобов’язань за Угодою про Асоціацію, зокрема і гармонізації українського IP законодавства з європейським.
Далі – робота у процесі набуття Україною повноправного членства в ЄС та імплементація найкращих європейських стандартів і практик в національне законодавство та правозастосування в сфері інтелектуальної власності. Результати скринінгу по ІР сфері вже продемонстрували високий професійний рівень підготовки України. І я впевнена, що спільна робота законодавчої, виконавчої та судової влади, професійної ІР спільноти, широкого кола стейкхолдерів дозволить це зробити максимально ефективно”.
Довідково:
Угода про асоціацію була підписана у 2014 році. Повноцінно набула чинності 1 вересня 2017 року. Фактично вона є “дорожньою картою” реформ і водночас інструментом наближення України до норм ЄС.
Читайте також:
Коментарів немає