З 27 квітня по 2 травня представники Державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ/IP офіс) взяли участь у 35-й сесії Комітету експертів Ніццького союзу, що проходила в м. Женева, Швейцарська Конфедерація.
Метою сесії було внесення змін, доповнень та поправок до Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП), поданих відомствами різних країн світу та Міжнародним бюро ВОІВ, відповідно до сучасних тенденцій розвитку світового ринку та вимог сучасного бізнесу.
У роботі Комітету брали участь представники держав-членів Ніццького союзу, міжнародних урядових та неурядових організацій. Сесію вітальною промовою відкрив помічник Генерального директора ВОІВ Кенічіро Натсуме (Kenichiro Natsume). А засідання Комітету модерувала Лаура Руссо (Laura Russo, Австралія), яка була обрана головою цієї сесії, та повноваження якої триватимуть 2 роки.
Україну на сесії представляли:
– Вікторія Грищенко, начальник департаменту інформаційно-документального забезпечення.
– Галина Дробна, начальник відділу формальної експертизи заявок на торговельні марки №1 управління експертизи заявок на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності;
Галина Дробна (ліворуч) і Вікторія Грищенко.
Згідно з переглянутим порядком денним, протягом п’яти днів розглядалися пропозиції, винесені до розгляду на 35-й сесії Комітету експертів:
Також було проаналізовано та обговорено численні пропозиції щодо змін до заголовків класів товарів/послуг та до пояснювальних приміток до них.
Окремою темою були дискусії щодо товарів 9 класу МКТП, який інколи називають “мега-класом” через його великий обсяг та розлогість охоплення. Були здійснені спроби зменшення цього класу шляхом перенесення певних груп товарів до інших відповідних класів, але думки відомств промислової/інтелектуальної власності подекуди не збігалися, з огляду на інтереси національних заявників та практику експертизи кожної країни, тому зменшення класу врешті-решт було не настільки суттєвим, як очікувалося.
Всі зміни, доповнення та поправки, прийняті у встановленому порядку під час 35-ї сесії Комітету експертів, будуть відображені у новій, 13-й редакції МКТП – МКТП (13-2026), яка набуде чинності 1 січня 2026 року.
Читайте також:
Про запровадження нової версії поточної редакції МКТП у перекладі українською мовою
Коментарів немає