У штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у Женеві 5–9 травня 2025 року відбувається 34-та сесія Комітету з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP).
Серед ключових питань порядку денного 34-ї сесії CDIP:
Велику увагу приділено також:
Так, в межах Звіту Генерального директора ВОІВ про хід виконання ПДР у 2024 році зазначено про підтримку України у формі технічної допомоги. Зокрема йдеться про проведення семінарів, консультацій та надання спеціалізованих матеріалів для підвищення рівня обізнаності про інтелектуальну власність серед малих і середніх підприємств та освітніх установ.
Також Україна брала участь у програмах нарощування потенціалу, зокрема через мережу TISC, що дозволило сприяти інтеграції інноваційного потенціалу українських дослідників у глобальні інноваційні процеси.
На початку засідання українська делегація виступила із заявою, в якій рішуче засудила триваючу агресивну війну російської федерації проти України. Було наголошено на її згубному впливі на систему інтелектуальної власності, креативний та інноваційний сектори та культурну спадщину.
“Понад три роки тому російська федерація розпочала незаконне, неспровоковане й нічим не виправдане повномасштабне військове вторгнення в Україну. Попри міжнародні заклики до миру, включаючи позитивну відповідь України на пропозиції США щодо припинення вогню, росія продовжує жорстоку кампанію проти мирного населення, обстрілюючи житлові райони та критичну інфраструктуру”, — наголосив Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ.
Лише з 11 березня 2025 року (після оголошення пропозицій щодо припинення вогню) російські війська випустили майже 8 500 керованих авіабомб, близько 200 ракет і близько 3 000 ударних дронів, переважна більшість з яких були націлені на цивільні об’єкти.
А ніч 24 квітня стала однією з найтрагічніших — по Україні було завдано комбінованого удару із застосуванням 215 ракет повітряного, наземного і морського базування, а також ударних дронів. Основною мішенню атаки стала столиця — місто Київ. Загинуло 13 людей, ще 90 зазнали поранень. За цю ж ніч по Харкову було завдано 24 удари.
“25 квітня — напередодні Всесвітнього дня інтелектуальної власності — в Києві було оголошено день жалоби за загиблими внаслідок масованого ракетного удару. День, який мав би відзначати творчість та інноваційність, був затьмарений болем і втратою”, — зазначив Богдан Падучак.
Україна закликала позбавити росію будь-яких привілеїв у ВОІВ, а також забезпечити правову відповідальність агресора за завдані збитки, включно з відшкодуванням усіх втрат системи ІВ.
Із заявою на підтримку України виступила делегація Естонії від імені країн-членів Групи Центральної Європи та Балтії (CEBS).
“Ця війна, яка триває четвертий рік, щодня погіршує ситуацію, описану у звіті ВОІВ про підтримку української IP системи. Лише за підтвердженими даними ЮНЕСКО, пошкоджено щонайменше 468 об’єктів культурної спадщини. Ми наголошуємо на важливості посилення допомоги українським інституціям, науковцям та креативному бізнесу”, — йдеться у виступі.
Делегації CEBS підтвердили повну підтримку територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і закликали ВОІВ продовжити звітувати про виконання відповідного рішення Генеральної Асамблеї.
Також із заявами на підтримку України виступили Польща від імені групи країн-однодумців: Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Велика Британія.
“Без сумніву, триваюча агресивна війна росії проти України перешкоджає міжнародним зусиллям, спрямованим на сталий розвиток, у тому числі в рамках CDIP […] Ми ще раз вимагаємо від росії негайно припинити вторгнення в Україну, вивести свої війська з усієї території та припинити всі порушення міжнародного права”, – зазначено у заяві.
Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod.
Читайте також:
Український IP офіс долучився до сесії Комітету експертів Ніццького союзу ВОІВ
Коментарів немає