Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • УКРНОІВІ готується до інтеграції з цифровими платформами ВОІВ: підсумки зустрічі української делегації з радником Гендиректора ВОІВ з цифровізації
    09 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    УКРНОІВІ готується до інтеграції з цифровими платформами ВОІВ: підсумки зустрічі української делегації з радником Гендиректора ВОІВ з цифровізації

     

    Цифровізація сервісів у сфері інтелектуальної власності та застосування технологій штучного інтелекту для блокування у міжнародних реєстрах заявок, які надходять з Автономної Республіки Крим та інших тимчасово окупованих територій, та ідентифікуються як “російські”, – ці та інші питання обговорила українська делегація з радником Генерального директора Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Кенічіро Нацуме, який відповідає за цифрові сервіси, штучний інтелект та передові технології.

     

    У зустрічі, яка відбулась в Женеві (Швейцарія), також взяли участь представники ВОІВ:

     

    • Крістоф Мазенк, директор Управління глобальних баз даних;

     

    • Ульріке Тілл, директорка Управління з IP і передових технологій;

     

    • Вільям Мередіт, директор Управління цифрових рішень для IP офісів;

     

    • Міхаела Цербарі Сіммонс, проєктна офіцерка Секції країн CEBS та країн Середземномор’я Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою.

     

    Українську делегацію на зустрічі представили:

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра економіки України;

     

    • Олена Орлюк, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс);

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ.

     

    Українська делегація, яку очолює Олександр Циборт, відзначила лідерство Кенічіро Нацуме у цифровій трансформації ВОІВ та роботі, пов’язаній зі штучним інтелектом, а також подякувала за відкритість до діалогу з Україною.

     

    Під час зустрічі було наголошено на незмінній рішучості України модернізувати свою IP екосистему за допомогою цифрових сервісів і рішень на основі штучного інтелекту, а також на інтеграції національних даних і сервісіву глобальні платформи ВОІВ.

     

    Розвиток цифрових сервісів та ШІ

     

    Українська сторона представила поточні ініціативи у сфері цифрового урядування, зокрема впровадження системи єДозвіл, інструментів цифрової зайнятості та сервісів на основі ШІ.

     

    Окрему увагу було зосереджено на проєкті щодо створення першої української великої мовної моделі (LLM, Large Language Model), яка стане основою для використання ШІ в наданні державних послуг, зокрема у сфері інтелектуальної власності. Ініціативу реалізує  Міністерство цифрової трансформації України та WINWIN AI Center of Excellence разом з іншими державними інституціями, бізнесом та дослідницькими установами.

     

    Україна підтвердила намір забезпечити відповідність національної LLM міжнародним стандартам захисту інтелектуальної власності – з акцентом на належних джерелах навчальних даних, повагу до авторського права і відповідальне використання інформації.

     

    Також було запропоновано започаткувати довгострокову співпрацю з ВОІВ у сфері ШІ, зокрема для підтримки розвитку відповідної інфраструктури в Міністерстві економіки та в УКРНОІВІ.

     

    Серед конкретних технічних напрямів, важливих для УКРНОІВІ, обговорювалися:

     

    • розширення передачі національних даних до глобальних баз даних ВОІВ (Global Brand Database, Patentscope, Hague Express Database);

     

    • підготовка до підключення до сервісу WIPO DAS та розширеного використання ePCT.

     

    В УКРНОІВІ вже створено робочі групи, які готують технічне впровадження цифрових інструментів ВОІВ та оцінюють відповідність національної практики міжнародним стандартам.

     

    Наступні кроки

     

    Українська сторона підтвердила готовність продовжувати експертний діалог та практичну співпрацю з ВОІВ. Крім того, Україна запропонувала розглянути можливість реалізації пілотного проєкту ВОІВ щодо інтеграції штучного інтелекту в адміністрування IP саме на українському прикладі.

     

    На завершення зустрічі делегація подякувала пану Кенічіро Нацуме за конструктивний обмін думками та висловила вдячність команді ВОІВ за вже надану підтримку УКРНОІВІ у процесі цифрової модернізації.

     

    Читайте також:

     

    Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності

     

    ВОІВ продовжить підтримку України в IP сфері: українська делегація зустрілася з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом у Женеві

     

    Україна та Естонія посилюють співпрацю у сферах цифрових рішень, IP та розвитку ШІ

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає