Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна-ЄС: у Брюсселі обговорили підтримку стійкості українського культурного та креативного секторів
    12 Березня 2024 Коментарів немає Alex

    Україна-ЄС: у Брюсселі обговорили підтримку стійкості українського культурного та креативного секторів

     

    Як ЄС може підтримати культурний та креативний сектори економіки України? Як від цього розвиватиметься економіка європейських країн? Актуальні питання захисту права інтелектуальної власності та перспективи розвитку законодавства у сфері авторського права з урахуванням євроінтеграційного процесу.

     

    Ці та інші теми – у фокусі дводенного семінару “Українська креативна економіка як сфера міжсекторальної співпраці та взаємопідтримки”, який було організовано 7-8 березня 2024 року у м. Брюссель (Бельгія) Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань освіти, молоді, спорту і культури (DG EAC).

     

    В кулуарах семінару

     

    Участь у заході взяли представники Європейської Комісії, ЮНЕСКО, національних відомств країн-членів ЄС та країн, що мають статус кандидатів-членів ЄС, креативних секторів економіки, стейкхолдерів культурної сфери.

     

    Любов Майданик (праворуч).

     

    Український ІР офіс у Брюсселі представила начальниця департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав Любов Майданик. Це вперше українське національне відомство долучилося до такої дискусії DG EAC з культурними інституціями України в контексті підтримки стійкості українського культурного та креативного секторів економіки через інструменти права інтелектуальної власності.

     

    Представниця ІР офісу долучилася до обговорення актуальних питань забезпечення охорони та розвитку інтелектуальної власності на міжнародному рівні з урахуванням особливостей національних законодавств.

     

     

    “Головний меседж від ЄС у сфері авторського права зводиться до того, що країни-кандидати на членство в ЄС мають гармонізовувати своє внутрішнє законодавство у сфері авторського права до acquis ЄС, але при цьому мають враховуватися економічні інтереси країни та її національні особливості”, – зауважила Любов Майданик.

     

    За її словами, узгодження законодавства в сфері авторського права з acquis ЄС є одним із викликів для України на шляху до набуття повноправного членства в ЄС. І такі високопредставницькі зустрічі дозволяють сформувати цілісне глобальне бачення того, куди ми маємо рухатися далі.

     

    “Іншим важливим завданням є популяризація знань про інтелектуальну власність серед креативних секторів економіки. Реєстрація результатів творчої діяльності та удосконалення інструментів охорони допомагатимуть креаторам отримувати кращий дохід, оскільки реєстрація та якісна охорона сприяють комерціалізації. Потрібно підвищувати знання про інтелектуальну власність з тим, щоб креатори знали, як захистити свою творчість, а також не порушувати права інших”, – акцентувала Любов Майданик, яка переконана, що держава має сприяти розвитку креативного сектору, адже від цього залежить і розвиток економіки країни. 

     

    Довідково:

    Семінар відбувся на виконання Робочого Плану Європейського Союзу у сфері культури на 2023-2026 роки, який передбачає підтримку українських стейкхолдерів у креативній та культурній сферах, а також в межах заходів, які проводяться Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань освіти, молоді, спорту та культури за підтримки Платформи культурних зв’язків, яка реалізується Гете-Інститутом у Брюсселі.

     

    Фото: Cultural Relations Platform

     

    Читайте також:

     

    Набуття та втрата статусу сирітського твору: ІР офіс розробив зразки заяв та затвердив Порядок надання довідки з реєстру сирітських творів

     

    Розвиток книжкової галузі: IP офіс та Український інститут книги домовилися про співпрацю

    Alex
    Alex
    administrator

    Коментарів немає