Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна презентувала досягнення у сфері боротьби з піратством під час Генасамблеї ВОІВ 2025
    16 Липня 2025 Коментарів немає Irena

    Україна презентувала досягнення у сфері боротьби з піратством під час Генасамблеї ВОІВ 2025

     

    Наша делегація також вкотре засудила систематичні посягання росії на українські IP активи.

     

    У Женеві (Швейцарія), де триває 66-та серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), заслухали звіт Консультативного Комітету з правозастосування (WIPO Advisory Committee on Enforcement, ACE).

     

    У межах його обговорення українська делегація, до складу якої входять представники Міністерства економіки України та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс), подякувала Секретаріату ВОІВ за послідовні зусилля, спрямовані на зміцнення механізмів боротьби з підробками та піратством.

     

    Від імені України із заявою виступив заступник директора УКРНОІВІ Владислав Білоцький, зазначивши важливість розвитку Системи митного обліку та інформації (WIPO CRIS), значний інтерес до якої виявила Державна митна служба України.

     

    Українська делегація вчергове наголосила, що Україна продовжує стикатись з систематичними порушеннями прав інтелектуальної власності, які російська федерація активно здійснює в умовах збройної агресії.

     

    “Незаконне привласнення українських торговельних марок та географічних зазначень, таких як Мелітопольська черешня, залишається яскравим прикладом того, як інтелектуальна власність може бути використана як інструмент агресії”, – підкреслив Владислав Білоцький.

     

    У відповідь Україна активізувала свої зусилля щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності та сприяння дотриманню цих прав в усіх секторах. Зокрема, наша делегація презентувала такі успішні кампанії:

     

    • ANTI-PIRACY:BOOKS – спрямована на боротьбу з підробками та піратством у книговидавництві (в електронній комерції та на фізичних ринках);

     

    • ANTI-PIRACY:MUSICпроти піратства у музиці, приурочена до Дня інтелектуальної власності 2025 року. Бореться з порушенням авторських прав у творчому секторі та сприяє відповідальному споживанню контенту;

     

    • цільові програми підвищення кваліфікації для органів правозастосування – для поліції, митниці, прокуратури та органів економічної безпеки. Мета – покращення інституційної спроможності у сфері захисту IP прав;

     

    • навчальний курс за участі міжнародних експертів (представників Мережі по боротьбі з підробками REACT та Міністерства юстиції США) – для фахівців Бюро економічної безпеки України з метою підвищення обізнаності у сфері інтелектуальної власності.

     

    Українська делегація також акцентувала на важливому кроці у сфері альтернативного вирішення спорів – створенні Центру медіації та посередництва IP офісу. Зокрема, показовою стала справа 2024 року, коли шляхом медіації було вирішено спір між великим агробізнесом і креативною агенцією, що також дало поштовх до вдосконалення тендерних практик у сфері маркетингу.

     

    “Україна підтверджує свою тверду відданість діяльності ВОІВ у сферах правозастосування та альтернативного врегулювання спорів. Ми й надалі будемо конструктивно залучатися до цієї роботи та ділитися національним досвідом, щоб забезпечити надійність, повагу та захищеність системи інтелектуальної власності від зловживань”, – йдеться у заяві української делегації.

     

    Склад української делегації на 66-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ:

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, глава делегації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра економіки України;

     

    • Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ;

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Інна Дмитренко, начальник відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки;

     

    • Дмитро Гузій, головний спеціаліст відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки.

     

    Читайте також:

     

    Генеральна Асамблея 2025: Українська делегація виступила проти включення мови країни-агресора до глобальних ІР систем ВОІВ

     

    Україна виступила із заявою щодо захисту прав корінних народів та місцевих громад на Генеральній Асамблеї ВОІВ 2025

     

    Позиція України щодо бюджету та справедливого перерозподілу коштів ВОІВ: заява під час Генасамблеї-2025

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає