Наша делегація також вкотре засудила систематичні посягання росії на українські IP активи.
У Женеві (Швейцарія), де триває 66-та серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), заслухали звіт Консультативного Комітету з правозастосування (WIPO Advisory Committee on Enforcement, ACE).
У межах його обговорення українська делегація, до складу якої входять представники Міністерства економіки України та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс), подякувала Секретаріату ВОІВ за послідовні зусилля, спрямовані на зміцнення механізмів боротьби з підробками та піратством.
Від імені України із заявою виступив заступник директора УКРНОІВІ Владислав Білоцький, зазначивши важливість розвитку Системи митного обліку та інформації (WIPO CRIS), значний інтерес до якої виявила Державна митна служба України.
Українська делегація вчергове наголосила, що Україна продовжує стикатись з систематичними порушеннями прав інтелектуальної власності, які російська федерація активно здійснює в умовах збройної агресії.
“Незаконне привласнення українських торговельних марок та географічних зазначень, таких як Мелітопольська черешня, залишається яскравим прикладом того, як інтелектуальна власність може бути використана як інструмент агресії”, – підкреслив Владислав Білоцький.
У відповідь Україна активізувала свої зусилля щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності та сприяння дотриманню цих прав в усіх секторах. Зокрема, наша делегація презентувала такі успішні кампанії:
Українська делегація також акцентувала на важливому кроці у сфері альтернативного вирішення спорів – створенні Центру медіації та посередництва IP офісу. Зокрема, показовою стала справа 2024 року, коли шляхом медіації було вирішено спір між великим агробізнесом і креативною агенцією, що також дало поштовх до вдосконалення тендерних практик у сфері маркетингу.
“Україна підтверджує свою тверду відданість діяльності ВОІВ у сферах правозастосування та альтернативного врегулювання спорів. Ми й надалі будемо конструктивно залучатися до цієї роботи та ділитися національним досвідом, щоб забезпечити надійність, повагу та захищеність системи інтелектуальної власності від зловживань”, – йдеться у заяві української делегації.
Склад української делегації на 66-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ:
Читайте також:
Коментарів немає