В межах робочого візиту керівництва Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) до Латвійської Республіки відбулася низка інституційних зустрічей.
Зустрічі, які директорка УКРНОІВІ Олена Орлюк та заступниця директора Любов Майданик провели у Ризі, охопили ключові напрями: від євроінтеграційних процесів до збереження культурної спадщини та впровадження сучасних підходів до захисту авторського права.
Під час зустрічі з керівництвом Патентного відомства Латвійської Республіки сторони обговорили механізми підтримки євроінтеграційних заходів у сфері інтелектуальної власності та координацію дій напередодні 66-ї серії засідань асамблей держав-членів WIPO.
Патентне відомство Латвійської Республіки представляли:
Директорка УКРНОІВІ Олена Орлюк поділилася українським досвідом розроблення Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності:
“Україна свідомо обрала стратегічний підхід до розвитку сфери інтелектуальної власності. Стратегія – це документ, який визначає чіткий план дій, що об’єднує державу, професійну спільноту, бізнес, науку, винахідників, інноваторів та креативні індустрії довкола спільного бачення”.
Очільниця українського IP офісу висловила вдячність латвійським колегам за зацікавленість і відкритість до діалогу, адже попереду ще багато важливих спільних кроків.
Крім того, керівництво українського IP офісу провело зустріч з представниками Міністерства культури Латвії, під час якої обговорювалися підходи до підтримки національного контенту, збереження культурної спадщини, розвиток авторського права та реалізація ініціатив у сфері культурної дипломатії.
Участь у зустрічі взяли:
Під час обговорення особливу увагу було приділено імплементації норм європейського законодавства в частині авторського права, заходам підтримки креативних індустрій та культурній дипломатії, взаємодії з EUIPO та перспективам розвитку Центру знань з авторського права (EUIPO Copyright Knowledge Centre) та платформи CopyrightView.
“Креативні індустрії є потужним двигуном економіки та самовираження. Для України важливо не лише гармонізувати законодавство у сфері авторського права, а й будувати сталі партнерські відносини, що дозволять реалізовувати спільні ініціативи, обмінюватися досвідом та розвивати культурну дипломатію. Латвія – один із яскравих прикладів системного підходу в цій сфері. Ми ж зі свого боку, як країни з понад 20-річним досвідом публічних сервісів у сфері авторських прав, відкриті до обговорення кращих практик у цій сфері”, – зазначила Любов Майданик.
Читайте також:
Коментарів немає