Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • УКРНОІВІ вперше зареєстрував компонування напівпровідникових виробів
    25 Квітня 2025 Коментарів немає Irena

    УКРНОІВІ вперше зареєстрував компонування напівпровідникових виробів

     

    23 квітня 2025 року Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) вперше за понад десятиліття зареєстрував компонування напівпровідникових виробів. Після тривалої паузи в надходженні заявок на цей об’єкт інтелектуальної власності (до 2019 року – топографії інтегральних мікросхем) були ухвалені позитивні рішення щодо трьох заявок, поданих ТОВ “НД Продакшн”.

     

    Ці реєстрації знаменують відновлення практики правового захисту напівпровідникових технологій в Україні. Усі три зареєстровані компонування стосуються контролерів для електричних зарядних станцій (ЕЗС) – критично важливих елементів інфраструктури електротранспорту. Це не лише крок до зміцнення позицій українських розробників на глобальному ринку, а й символ повернення нашої країни до високих стандартів інновацій у цій сфері.

     

    Для нас це справді знакова подія. Це перші свідоцтва на компонування, видані в Україні після багаторічної перерви”, – на цьому наголосила Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ, під час вручення свідоцтв про реєстрацію компонувань представникам заявника, а також патентним повіреним, які супроводжували цей процес: Леоніду Черепову та Тетяні Лісній.

     

    “Ми надзвичайно раді, що Україна повертається до теми напівпровідників, адже раніше в нас була дуже потужна школа й високий рівень розробок у цій галузі. Це не просто відновлення практики – це початок нового руху. Я глибоко ціную авторів, винахідників і щиро дякую патентним повіреним, які супроводжували цей процес. У межах нашої стратегії підтримки інновацій ми розглядаємо розвиток цього об’єкта IP як один із пріоритетних напрямів”, – зазначила Олена Орлюк.

     

    “Ми в УКРНОІВІ активно підтримуємо розвиток сфери напівпровідників – не лише на етапі створення, але й на етапі їх комерціалізації. Очікуємо на нові перспективні заявки та віримо, що ця справа має стратегічне значення для перемоги й розвитку нашої держави”, – переконаний Ігор Паренчук, заступник директора УКРНОІВІ.

     

    Представник компанії, яка подала компонування на реєстрацію, та один із авторів розробки Юрій Малишев зазначив, що для нього ця подія є знаковою:

     

    Ще зі шкільних років я захоплювався електронікою, конструював, малював плати. І сьогодні ми маємо розробки, які вже перевершують за якістю китайські та інші аналоги – маємо замовлення з Європи, і цим пишаємося. Ми прагнемо зберегти українське ім’я й працювати в Україні для України”. 

     

    Мені як патентному повіреному завжди хотілося, щоб компонування в Україні були під належним правовим захистом, – зазначив Леонід Черепов. – Цей кейс є важливим сигналом для інших розробників: варто не лише створювати унікальні речі, а й захищати їх. Відродження практики реєстрації цього об’єкта інтелектуальної власності – це потужний поштовх для всієї галузі” .

     

    Також керівництво IP офісу вручило Леоніду Черепову Подяку за внесок в розвиток сфери інтелектуальної власності та інновацій в Україні

     

    Довідково:

     

    Компонування напівпровідникового виробу (компонування) – сукупність пов’язаних зображень, певним чином зафіксованих або закодованих, які становлять тривимірну конфігурацію шарів, з яких складається напівпровідниковий виріб та в яких кожне зображення містить конфігурацію або частину конфігурації напівпровідникового виробу на будь-якій стадії його виготовлення.

     

    Напівпровідниковий виріб – остаточна або проміжна форма будь-якого виробу, який складається з матеріальної основи, яка включає в себе шар напівпровідникового матеріалу, має один або більше шарів, що складаються з провідникового, ізоляційного або напівпровідникового матеріалу та розміщені один по відношенню до іншого відповідно до попередньо визначеної тривимірної моделі та призначені для виконання виключно або у поєднанні з іншими функціями функції електронної схеми.

     

    Фактично, компонування – це просторово-функціональне розташування елементів у напівпровідниковому виробі, що забезпечує його унікальну структуру та функціональність.

     

    Читайте також:

     

    В Україні вперше реалізовано успішний кейс медіації на базі IP офісу

     

    Використання JSON в обробці даних про інтелектуальну власність: IP офіс вперше здійснив неофіційний переклад стандарту ВОІВ ST.97

     

    В Україні вперше зареєстровано авторське право на твори, до яких включені зображення, згенеровані ШІ

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає