Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • росія зловживає ресурсами ВОІВ для легітимізації окупації, – заява представника України на сесії Постійного комітету з патентного права
    14 Жовтня 2024 Коментарів немає Irena

    росія зловживає ресурсами ВОІВ для легітимізації окупації, – заява представника України на сесії Постійного комітету з патентного права

     

    В Женеві (Швейцарія) стартувала 36-та сесія SCP Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), в якій у складі української делегації беруть участь представники IP офісу. 

     

    Зловживаючи усіма доступними ресурсами ВОІВ, росія не просто краде українське надбання на тимчасово окупованих територіях, а й намагається видати це за “законні” дії. На цьому від імені України наголосив начальник управління експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та компонування напівпровідникових виробів департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності ІР офісу Андрій Суховій під час виступу на 36-тій сесії Постійного комітету ВОІВ з патентного права:

     

    росія продовжує зловживати ресурсами ВОІВ для легітимізації своєї військової окупації, в тому числі надаючи неправдиву інформацію про адреси заявників з тимчасово окупованих територій України через глобальні IP сервіси, такі як системи РСТ та база даних Patentscope. У цьому контексті ми щиро вдячні всім країнам-однодумцям, які підтримали Україну під час цьогорічної Генасамблеї”, – підкреслив представник України.

     

    Представники українського IP офісу Андрій Суховій та Катерина Котик беруть участь у 36-й сесії SCP ВОІВ у Женеві.

     

    Також Андрій Суховій, який на сьогоднішньому засіданні виконує роль координатора регіональної групи CEBS, звернув увагу учасників на:

     

    – поглибленні негативних наслідків агресивної війни росії проти України;

     

    – продовженні зловживань агресором на платформі ВОІВ задля виправдання своїх протиправних дій;

     

    – закликав до вжиття заходів щодо визнання кордонів України в усіх контекстах, пов’язаних з інтелектуальною власністю.

     

    Ми закликаємо Міжнародне бюро разом з поважними державами-членами негайно розглянути можливі технічні та організаційні заходи для забезпечення того, щоб міжнародно визнані кордони України були повністю визнані в усіх контекстах, пов’язаних з інтелектуальною власністю, реєстрами ВОІВ та глобальними послугами”, – акцентував представник ІР офіс.

     

    Заяву України підтримали:

     

    • Молдова (від імені групи CEBS),
    • Нідерланди (від імені групи В),
    • Угорщина (від імені ЄС).

     

    Заява Молдови (від імені групи CEBS):

     

    У 2023 році кількість заявок за процедурою РСТ від українських заявників майже не змінилася порівняно з 2022 роком, зменшившись на 32% порівняно з довоєнним 2021 роком. Це свідчить не лише про безпрецедентну шкоду, завдану інфраструктурі, що обслуговує наукові, освітні, дослідницькі та культурні установи, а й, що найважливіше, про втрату потенціалу та спроможності стейкхолдерів екосистеми інтелектуальної власності України. Цифри не брешуть: війна позбавила українських науковців, творців та інноваторів будь-яких шансів на нормальне функціонування та розвиток”.

     

     

    Довідково:

     

    36-та сесія Постійного комітету ВОІВ з патентного права (SCP) відбувається у період з 14 по 18 жовтня 2024 року в штаб-квартирі ВОІВ у гібридному форматі (онлайн і офлайн).

     

    Український IP офіс офлайн у Женеві представляють:

     

    • Андрій Суховій, начальник управління експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та компонування напівпровідникових виробів департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності;

     

    • Катерина Котик, начальник відділу хімічних технологій управління експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та компонування напівпровідникових виробів департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності.

     

    Порядок денний Постійного комітету передбачає розгляд та обговорення низки актуальних питань з патентного права, а саме:

     

    • огляд звітності щодо стану міжнародної патентної системи, включаючи аспекти регіонального та національного патентного законодавства;

     

    • питання щодо якості патентів, обмеження та виключення у патентному праві;

     

    • патенти та охорона здоров’я;

     

    • обмін інформацією щодо передачі технологій;

     

    • питання конфіденційності повідомлень між клієнтами та їх патентними повіреними;

     

    • питання щодо застосування АІ технологій в операційній діяльності ІР офісів;

     

    • патентоспроможність винаходів, пов’язаних зі штучним інтелектом, довідковий документ щодо патентів, пов’язаних з новітніми технологіями (SCP/36/5);

     

    • Звіт щодо стану міжнародної патентної системи (SCP/36/2);

     

    • Дослідження щодо єдності винаходів (SCP/36/4);

     

    • Трансфер технологій (розподіл права власності під час проведення спільних досліджень (SCP/36/9); науково-дослідна діяльність у закладах вищої освіти та винаходи, створені в межах ВНЗ).

     

    Читайте також:

     

    Країна-терорист не може мати жодних привілеїв від ВОІВ, – Олена Орлюк під час зустрічі з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом

     

    Українська урядова делегація звертається до Генасамблеї ВОІВ через крадіжку росією географічного зазначення “Мелітопольська черешня”

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає