Аспекти і напрями розвитку колективного управління майновими правами окреслили на третьому секторальному обговоренні проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.
Захід організовано Міністерством економіки України та IP офісом. Його тема – “Колективне управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав”.
Зокрема увагу зосередили на викликах війни та узгодження українського законодавства відповідно до вимог кандидата на вступ до ЄС.
Секторальне обговорення відбулося за участі команди ІР офісу у складі:
До обговорення у форматі онлайн долучилися:
Перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак зазначив:
“Повномасштабне вторгнення рф має негативний вплив зокрема і на сферу колективного управління майновими правами. Протягом 2022 року всі акредитації були припинені. Через це Верховна Рада ухвалила низку законодавчих змін, які мають на меті мінімізувати певні ризики і разом з тим дозволити авторам і правовласникам все ж таки отримувати роялті.
Ми маємо певні запити від стейкхолдерів, хочемо визначити, які зараз є недоліки в системі і як це виправити, – як в проєкті Стратегії, так і в можливих законодавчих змінах”.
На основних напрямах розвитку сфери колективного управління у проєкті Національної стратегії наголосила заступниця директора IP офісу Любов Майданик:
“Найперше — це повне узгодження законодавства України з acquis ЄС. Це завдання, яке стоїть не лише перед сферою колективного управління, а й перед всією державою. Сфера колективного управління тут не виняток і є одним із питань, яке ставилось на останніх пояснювальних зустрічах. Подальші зміни законодавства України зокрема будуть стосуватися окремих положень, які стосуються онлайн-ліцензування. А також питання, які стосуються вирішення спорів. Серед цілей ми відзначаємо й забезпечення ефективності колективного управління під час воєнного стану”.
Також під час обговорення торкнулись таких тем:
З презентацією пропозицій ІР офісу можна ознайомитись посиланням:
Свої зауваження, ідеї та пропозиції до цього блоку проєкту Національної ІР стратегії надсилайте на електронну скриньку: 2024ip.strategy@gmail.com.
Важливо! У темі листа вказуйте назву – “Колективне управління майновими правами автора”.
Довідково:
Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.
Читайте також:
Вплив новітніх технологій на інтелектуальну власність: запрошуємо викладачів ЗВО на тренінговий курс
Коментарів немає