Як національна економіка потерпає від війни, яку росія веде проти України? Які найактуальніші проблеми ІР сфери були ідентифіковані в ході діагностичного етапу розробки Національної стратегії розвитку ІР сфери? Як Відомство інтелектуальної власності Великої Британії (The Intellectual Property Office – IPO) може допомогти українській ІР сфері?
Про це йшлося під час зустрічі керівництва українського ІР офісу з представниками Відомства інтелектуальної власності Великої Британії та Постійного представництва Великої Британії при Світовій організації торгівлі. Зустріч відбулася 17 липня 2024 року на полях Генеральної Асамблеї ВОІВ.
Учасники зустрічі:
Олена Орлюк висловила слова подяки колегам з Великої Британії за співпрацю та лідерство у питанні підтримки України, зокрема на майданчиках ВОІВ. Й розповіла про діяльність ІР офісу та поділилася планами розвитку ІР сфери України, інноваційного та креативного секторів, попри надважкі умови триваючої повномасштабної війни.
“В умовах постійних кіберзагроз, проблем з електропостачанням, обмеженості ресурсів для оновлення цифрової інфраструктури – український ІР офіс продовжує працювати”, – запевнила Олена Орлюк.
Через повномасштабне вторгнення, як додав перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак, потреби України, ІР спільноти та національного ІР відомства стрімко змінюються:
“Національна економіка потерпає від негативних наслідків триваючої агресивної війни рф проти України. Наразі майже 26% території України є тимчасово окупованими. У досить складному фінансово-економічному становищі перебувають національний бізнес та науково-дослідні установи, значна частина яких була переміщена внаслідок бойових дій та тимчасової окупації”.
Як зауважила Олена Орлюк, український ІР офіс наполегливо працює з інноваторами та стартапами, представниками МСП, креативними індустріями заради того, щоби посилити їх діяльність механізмами ІР охорони й комерціалізації. Й подякувала за тренінги, організовані за ініціативи Великої Британії в сфері креативних індустрій, до яких долучилися українські представники.
“Через активні бойові дії та масовані ракетні атаки, багато об’єктів культурної спадщини та інфраструктури були або зруйновані, або зазнали значних пошкоджень. За оцінками ЮНЕСКО, загальна вартість збитків, завданих сектору культури та туризму в Україні за останні два роки, становить майже 3,5 млрд доларів США. Саме тому для нас дуже важливо прикладати максимальні зусилля в кожній сфері діяльності, дотичній до IP. А також навчати та популяризувати культуру ІР в Україні”, – констатувала Олена Орлюк.
Станом та планами розвитку напряму ІР захисту в роботі Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій поділився Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу. Окрему увагу було приділено питанням роботи Центру спостереження IPR і Центру медіації та посередництва.
Також учасники зустрічі обговорили перспективи гармонізації нормативно-правової бази України в ІР сфері з законодавством ЄС та подальшу реалізацію Глави 9 “Інтелектуальна власність” Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії 2020 року.
Насамкінець Олена Орлюк та Богдан Падучак закликали представників Відомства інтелектуальної власності Великої Британії до спільної роботи з реалізації нещодавно прийнятого рішення 65-ю серією Асамблей ВОІВ про продовження підтримки України, її інноваційного та креативного секторів та IP системи, зокрема щодо практичного виконання пункту “с)” цього рішення щодо забезпечення дотримання принципів суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародного визнаних кордонів у публікаціях на ресурсах та платформах ВОІВ.
“Наша тверда позиція полягає в тому, що країна-терорист не може мати таких привілеїв від ВОІВ”, – переконана очільниця українського ІР офісу.
Читайте також:
Коментарів немає