Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності: для чого створено і як працюватиме новий майданчик IP офісу
  06 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності: для чого створено і як працюватиме новий майданчик IP офісу

   

  Контрафактна та піратська продукція несе загрозу і для економічної безпеки держави, безпеки споживачів та довкілля, і для реалізації Україною статусу країни-кандидата на вступ до ЄС.

   

  Ці виклики вимагають від нас комплексного підходу до посилення захисту інтелектуальної власності в Україні шляхом дослідження проблеми, обміну знаннями, надання інструментів боротьби з порушеннями, підвищення цінності сприйняття IP прав серед населення.

   

  Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності (далі – Центр спостереження) виступає спеціалізованим майданчиком, який обʼєднає широке коло зацікавлених осіб – експерти, державні, правоохоронні і митні органи, бізнес, громадські організації – з метою реалізації такого комплексного підходу.

   

  Його основні напрями діяльності:

   

  • міжнародне співробітництво – обмін досвідом, навчання правоохоронних та митних органів;

   

  • експертний нетворкінг – це створення робочих та експертних груп за категоріями питань, зокрема, робоча група з питань порушень в цифровому світі, з питань інформування громадськості, з питань роботи правоохоронних та митних органів, аналізу законодавства та судової практики.

   

  • просвітницька діяльність – підготовка просвітницьких заходів та матеріалів для молоді, бізнесу, правоохоронних та митних органів;

   

  • дослідницька діяльність – кількісна оцінка порушень прав інтелектуальної власності, дослідження наслідків порушень прав інтелектуальної власності для економіки, здоров’я та безпеки, вивчення сприйняття населенням інтелектуальної власності.

   

  Про Єдиний український IP портал

   

  Також одним із інструментів цифровізації та посилення прозорості у боротьбі з порушенням прав ІВ стане створення на базі Центру спостереження Єдиного українського ІР порталу, проєкт якого в розробці.

   

  Основний функціонал порталу включатиме інформування про важливість ІР і наслідки порушень, дослідження та рекомендації Центру, реєстри правовласників, експертних установ, організацій по знищенню контрафакту.

   

  Детальніше про діяльність Центру спостереження можна дізнатися з презентації за посиланням.

   

   


  Що вже зроблено Центром спостереження
  (станом на 06.02.2024)

   

  • Участь у засіданнях Робочої групи Південного Кавказу та Східної Європи з питань прав інтелектуальної власності (Республіка Молдова).

   

  • Участь у роботі Семінару із захисту IP прав (Республіка Молдова).

   

  • Обмін досвідом та навчання у сфері захисту прав ІВ в рамках запрошення IP офісу Республіки Литва спільно з EUIPO.

   

  Досягнуто домовленості про підписання меморандумів про співробітництво з такими організаціями:

   

   

  Щодо співпраці та інших питань в межах компетенції Центру спостереження, можете контактувати з Олександрою Косенко.

   

  Контакти:

   

  Олександра Косенко,

  начальниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності,

  +380 (44) 494 06 94,

  oleksandra.kosenko@nipo.gov.ua.

   

  Читайте також:

   

  Україна взяла участь у Робочій групі щодо захисту IP прав у Молдові

   

  Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає