Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • IP офіс зареєстрував авторське право на аранжування опери “Креонт” Дмитра Бортнянського
    11 Листопада 2024 Коментарів немає Irena

    IP офіс зареєстрував авторське право на аранжування опери “Креонт” Дмитра Бортнянського

     

    ІР офіс (УКРНОІВІ) видав свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір – аранжування опери “Креонт” Дмитра Бортнянського.

     

    Ініціаторами та організаторами реєстрації аранжування опери видатного класика української музики є народний артист України Герман Макаренко і музикознавиця, докторка мистецтвознавства Ольга Шуміліна. Їм також належать майнові права на аранжування відповідно до договорів-замовлення з авторами.

     

    Автори, які створили аранжування, – Ольга Шадріна-Личак і Артем Рощенко. Створення аранжування опери стало можливим завдяки виявленій копії рукопису зазначеної опери.

     

    “Твори українського композитора Дмитра Бортнянського перебувають у суспільному надбанні. Реєстрація авторського права на аранжування опери “Креонт” є важливим кроком для повернення цієї опери в новій творчій інтерпретації в український культурний контекст”, – наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк.

     

    Зазначимо, що відомості про реєстрацію внесені до Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір та будуть опубліковані в офіційному електронному бюлетені «Авторське право і суміжні права» № 84 29 листопада 2024 року.

     

    Після офіційного опублікування бюлетеня відомості про державну реєстрацію авторського права на аранжування опери «Креонт» Дмитра Бортнянського будуть доступні на офіційному вебсайті УКРНОІВІ.

     

    Довідково:

     

    Дмитро Бортнянський – український бароковий композитор, співак і диригент, який народився у 1751 році в українському місті Глухів. Свою першу оперу “Креонт” Дмитро Бортнянський написав у 25 років. Вона була створена в Італії і стала підсумком навчання у відомого італійського композитора Бальтасаре Ґалуппі. Прем’єра відбулась у Венеції в театрі Сан-Бенедетто у 1776 році. Однак рукописна партитура твору зникла і понад 200 років опера вважалася втраченою. Рукопис було знайдено в архіві бібліотеки Аджуда (Лісабон), де зберігаються музично-рукописні колекції португальського королівського двору.

     

    Читайте також:

     

    Як використовувати штучний інтелект без порушення IP права: рекомендації команди експертів

     

    В Україні вперше зареєстровано авторське право на твори, до яких включені зображення, згенеровані ШІ

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає