Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • На Дипломатичній конференції держави-члени ВОІВ прийняли Договір про право промислових зразків 
    26 Листопада 2024 Коментарів немає Irena

    На Дипломатичній конференції держави-члени ВОІВ прийняли Договір про право промислових зразків 

     

    З 11 по 22 листопада 2024 року в м. Ер-Ріяд, Королівство Саудівська Аравія, відбулася Дипломатична конференція щодо укладення та прийняття Договору про право промислових зразків (далі – Договір).

     

    Переговори виявилися складнішими, ніж очікувалося, але врешті-решт після двох інтенсивних тижнів обговорень держави-члени ВОІВ досягли згоди щодо нового Ер-Ріядського договору про право промислових зразків. До обговорення було представлено текст основаної пропозиції до Договору (DLT/DC/3) та Правила (DLT/DC/4) до нього.

     

    Основною метою Договору є уніфікація та оптимізація процедури охорони промислових зразків шляхом гармонізації правил та процедур щодо їх реєстрації, спрощення процедури подання заявок й підвищення доступності користувачам.

     

    Очікується, що документ надасть більш гнучкі та уніфіковані інструменти для охорони й реалізації прав на промислові зразки на іноземному та глобальному ринках, впорядкує й спростить міжнародну систему охорони промислових зразків, а також процедури й вимоги, які національні юрисдикції встановлюють для реєстрації прав на промислові зразки.

     

    Текст основного документа є результатом роботи Постійного комітету ВОІВ із законодавства про торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення з 2005 по 2023 роки.

     

    Як Договір спростить процедуру охорони промислових зразків:

     

    • спрощено інформацію, яку заявник повинен подавати разом із заявкою;

     

    • дозволятиме заявникам обирати, у який спосіб вони представлятимуть промисловий зразок у заявці (малюнки, фотографії або, якщо це буде допущено, відеофайли);

     

    • надасть можливість заявникам включати кілька промислових зразків в одну заявку;

     

    • передбачено пільговий період у 6 або 12 місяців після першого розкриття інформації щодо промислового зразка, протягом якого таке розкриття не вважатиметься таким, що завдає шкоди новизні промислового зразка;

     

    • передбачатимуться заходи, спрямовані на запобігання втраті заявниками своїх прав, якщо вони пропустили встановлений строк;

     

    • спрощено процедуру подання клопотання про продовження строку чинності прав на промисловий зразок.

     

    Наразі будь-яка держава-член ВОІВ, яка має намір приєднатися до Договору, має можливість підписати Заключний акт Договору.

     

    Читайте також:

     

    Керівництво ІР офісу долучилося до роботи Міжрегіональної технічної зустрічі з питань Договору про право промислових зразків

     

    Опубліковано Пакет реформ законодавства ЄС щодо промислових зразків

     

    Відбулося оновлення Гаазької системи реєстрації промислових зразків: що треба знати

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає