Під час сесії під назвою “Національний бренд: “Зроблено в Україні” lІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій йшлося про важливість IP для успіху бізнесу.
Сесія 2.1 IP LET FORUM “INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY” – “Національний бренд: “Зроблено в Україні” – охопила питання, які стосуються розвитку та просуванню на ринку українських брендів. Зокрема, було висвітлено такі теми:
Микола Потоцький
Модератором дискусії виступив Микола Потоцький, радник директора ІР офісу. Він наголосив на тому, що “Зроблено в Україні” – це потужна загальнонаціональна ініціатива, яка об’єднує багато інших ініціатив та національних програм: “Доступні кредити”, компенсації аграріям, грантова програма на розвиток переробних підприємств, програма “Власна справа” тощо. І, звісно, це підтримка ветеранського підприємництва.
Тарас Тарасенко
На тему бізнесу ветеранів детальніше розповів Тарас Тарасенко, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів:
“Наші захисники та захисниці, повертаючись додому є супермотивованими. Не зважаючи на свої травми, вони продовжують робити бізнес, створювати підприємства, відкривати фермерські господарства. Значну частину прибутку інвестують у виробництво дронів, які надсилають своїм побратимам. Тож, виходячи з актуальності, ми з колегами-адвокатами написали законопроєкт про ветеранське підприємництво як узагальнення практик, що зараз існують в державі. Наразі він уже проголосований у першому читанні.
Сфера повернення до економічної незалежності наших хлопців та дівчат – дуже важлива. Ми маємо давати їм базову інформацію про те, як діяти у сфері інтелектуальної власності, адже цих знань у них немає. Вони знають, як робити бізнес, але сфера IP для них маловідома. Тож ми просимо всіх охочих допомагати їм у реєстрації ТМ чи іншим чином захищати свої права інтелектуальної власності.”
Повний виступ цього та інших спікерів – можна переглянути у відеотрансляції на ютуб-каналі IP офісу:
До дискусії доєдналася Ганна Крисюк, президентка бізнес-спільноти «Business Woman Club», власниця міжнародного глянцю «Business Woman». Вона у своєму виступі зосередилася на темі лідерства жінок у воєнні часи.
Ганна Крисюк
“Жінка може все. Це є девізом нашої спільноти. І я точно можу сказати, що економічний фронт в нашій країні наразі тримають жінки. Саме тому дуже важливо вміти захищати та відстоювати свої права. У тому числі в частині прав інтелектуальної власності. Нам важливо правильно вміти реєструвати патенти, торговельні марки. Це дає впевненість у завтрашньому дні”, – зазначила Ганна Крисюк.
Наталія Петрівська
Ще однією учасницею сесії стала Наталія Петрівська, виконавча директорка Ukrainian food retail alliance, яка детальніше розповіла про програму “Національний кешбек”, а також про підтримку національних брендів:
“Наша спілка наразі об’єднує понад 2000 торгових точок, тож ми розуміємо, що є важливим майданчиком для популяризації та розвитку програми “Зроблено в Україні”. Для мене це програма про підвищення статусності українських товарів. Ми маємо постійно над цим працювати і залучати більше українських виробників”.
Також під час сесії учасники домовилися обговорити подальшу популяризацію бренду “Створено захисниками”, який раніше був розроблений Мінветеранів.
Вадим Жигун
До обговорення доєднався Вадим Жигун, засновник Zhyhun Herbs, травник в четвертому поколінні. Його виступ був зосереджений на збереженні вікових традицій і їхньому поєднанні з сучасними технологіями та інноваціями.
“Ми вдячні ініціативі IP офісу “Україна надихає світ”, що допомагає пришвидшити розвиток нашої компанії. Багато хто не знає про трави, а для нашої сім’ї вони є звичними та зрозумілими ще від прабабусі. Це продукт, який завжди був з нами. Тому дуже радий, що зміг започаткувати власний бренд. Питання захисту інтелектуальної власності важливе, адже чесність – це найкраща політика, тому просвітницька діяльність у цьому напрямі дуже необхідна”.
Дар’я Каплуненко
Долучилася до обговорення також Дар’я Каплуненко, патентний повірений України, Голова правління НАПА, засновник “IPKey”. Вона детальніше розповіла про переваги реєстрації права інтелектуальної власності:
“Ми бачимо, що просвітницька діяльність працює – і бізнеси, які започатковуються, вже дійсно думають про власний захист інтелектуальної власності. Метою будь-якої підприємницької діяльності є отримання прибутку, бо, лише отримавши його, ми можемо допомогти країні, донатити, сплачувати податки. Аспект захиту інтелектуальної власності – це ключ до збільшення цього прибутку”.
Коментуючи дискусію, очільниця українського IP офісу Олена Орлюк поділилася важливими планами на 2025-й рік щодо підтримки українського підприємництва:
“Ми спілкуємося з регіональними владами щодо відшкодування витрат на реєстрацію інтелектуальної власності в Україні. Сподіваюся, що кейси будуть вдалими і ми можемо поділитися першими результатами. Подібна підтримка для українських заявників вже існує в ЄС”.
Підбиваючи підсумки дискусії, модератор Микола Потоцький зазначив:
“І наш форум, і розвиток підприємництва в Україні наразі можливий і відбувається завдяки військовим. Окремі слова подяки – тим військовим, які додатково знаходять в собі сили створювати інновації, військовим-винахідникам. Маємо спільними зусиллями покращувати сферу інтелектуальної власноті задля спільного майбутнього”.
Довідково:
Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій – IP LET FORUM «INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY» – відбувається вже втретє і збирає основних стейкхолдерів сфери інтелектуальної власності: представників законодавчої та виконавчої влади України, фахівців у сфері IP, права та економіки, бізнесу, креативних та інноваційних індустрій, профільних асоціацій, міжнародних та національних експертів, науковців, винахідників, креаторів, майстрів народних промислів та всіх інших, хто цікавиться IP питаннями.
Організатори IP LET FORUM 2024 – Міністерство економіки України та ІР офіс. Захід відбуватиметься в рамках співпраці зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO).
Інформаційні партнери: Торгово-промислова палата України (ТПП України), Асоціація правників України (АПУ), Національна асоціація патентних повірених України (НАПА), Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Медіапідтримку форуму надають LIGA 360, The Page, Speka, видання “Юридична практика” та “Юридична газета”.
Онлайн-трансляція IP LET FORUM 2024 – на YouTube-каналі ІР офісу.
Фото: Ілля Носик
Читайте також:
IP LET FORUM 2024: як Україна інтегрується до ЄС у сфері інтелектуальної власності
Коментарів немає