Це розширить можливості доступу до сучасних інструментів з пошуку й аналізу патентних даних та сприяння інноваційній активності в Україні.
ВОІВ продовжила до 31 грудня 2025 року безкоштовний доступ до сервісів програми ASPI – Access to Specialized Patent Information (“Доступ до спеціалізованої патентної інформації”) українським неприбутковим академічним, науково-дослідним установам, університетам, державним дослідницьким центрам та ІР офісу.
Для участі установи в програмі ASРI необхідно:
У межах посилення співпраці з ВОІВ та підтримки України програма ASPI надає доступ до двох сервісів провайдерів – по одному обліковому запису на кожен продукт. Серед них:
Таким чином представники сектору освіти та науки мають можливість розширити можливості безкоштовного доступу до послуг з пошуку й аналізу патентної інформації для стимулювання інноваційної діяльності та перетворення інтелектуальної власності на один із основних елементів економічного зростання.
Довідково:
ASPI було започатковано у 2010 році Всесвітньою організацією інтелектуальної власності на умовах державно-приватного партнерства за співпраці з її партнерами – провідними постачальниками патентної інформації (об’єднує провайдерів).
ASPI покликана: посилити спроможність країн, що розвиваються брати участь у глобальній економіці знань; активізувати застосування інноваційного потенціалу ІР стейкхолдерів шляхом використання інформації, що міститься в патентних документах та непатентній літературі для розробки нових рішень технічних проблем.
Читайте також:
На Дипломатичній конференції держави-члени ВОІВ прийняли Договір про право промислових зразків
Коментарів немає