Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інноваційна екосистема Києва: як IP сприяє економічному зростанню столиці
    17 Лютого 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Інноваційна екосистема Києва: як IP сприяє економічному зростанню столиці

     

    Фахівці IP офісу долучилися до обговорення проєктів КМДА, спрямованих на стимулювання сталого розвитку міста, зокрема ініціативи Smart City та створення Наукового парку Києва.

     

    Відбулася робоча зустріч Київського науково-інноваційного кластера, організована Київською міською державною адміністрацією (КМДА) та КНДУ “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста”.

     

    Серед розглянутих питань:

     

    • Розвиток шкільного соціального підприємництва для підготовки молодих новаторів.

     

    • Використання інструментів інтелектуальної власності для розвитку Smart City.

     

    • Створення Наукового парку Києва для комерціалізації наукових досліджень тощо.

     

    До обговорення долучилися фахівці Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офісу), а саме – керівниці двох департаментів:

     

    • Ольга Кронда, департамент розвитку інновацій,

     

    • Дар’я Чайка, департамент з економічних питань інноваційного розвитку.

     

    Зокрема, Ольга Кронда розповіла про інтелектуальну власність як ключовий інструмент для розвитку Smart City. Вона наголосила на тому, що IP – це не лише захист ідей, а й потужний ресурс для економічного зростання міста. Адже інноваційні продукти та технології можуть сприяти зростанню київських брендів як на національному, так і на міжнародному рівні.

     

    “Smart City – це не лише про технології, а й про інноваційний підхід до використання ресурсів та можливостей міста. Інтелектуальна власність є тим фундаментом, який підтримує ідеї, розробки та бренди, стимулюючи креативність та підприємництво. Вона забезпечує винахідникам і авторам належну винагороду за їхню працю та відкриває шляхи до міжнародних ринків. Все це допоможе Києву стати ще більш технологічно розвиненим і комфортним для життя містом, а також забезпечить економічну стійкість і зростання”, – зазначила Ольга Кронда.

     

     

    На засіданні також презентували ініціативу розвитку шкільного соціального підприємництва #STUDBIZ, мета якої – виховати нове покоління лідерів, здатних створювати інноваційні рішення для міського середовища.

     

    Фахівці ІР офісу підкреслили, що що для успіху в сучасному світі молодь має розуміти значення інтелектуальної власності, зокрема, як захищати свої ідеї та розробки, створювати власні бренди і перетворювати їх на успішні бізнеси.

     

    ІР офіс готовий підтримувати такі ініціативи через просвітницькі програми та навчальні заходи, допомагаючи молодим новаторам ефективно використовувати інструменти інтелектуальної власності для реалізації креативних ідей.

     

    Останнім пунктом програми заходу стала презентація концепції створення Наукового парку Києва, який об’єднає науковців, підприємців, технологічні компанії та інвесторів для комерціалізації наукових досліджень і розвитку високотехнологічного бізнесу. Така інноваційна платформа повинна стати місцем для обміну ідеями, знаннями та технологіями, що сприятиме сталому розвитку української столиці та підвищенню її інноваційного потенціалу.

     

    Фото: КМДА

     

    Читайте також:

     

    Управління проєктами та захист IP: запрошуємо на міжнародну інтернет-конференцію “Міст Київ-Дніпро”

     

    Розвиток інноваційної екосистеми для академічних стартапів: відкриття Стартап-школи AcademCity на базі Київського академічного університету

     

    Підтримка підприємців і новий рівень співпраці з Київською ОДА: IP офіс долучився до платформи “Діалог влади та бізнесу”

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає