Більше 20 команд і півтора місяці інтенсивної роботи: в межах діяльності National IP&Innovations Hub, що функціонує на базі IP офісу (УКРНОІВІ), триває унікальний проєкт з комерціалізації наукових розробок у сфері медичних технологій.
За підсумками першого етапу Lab2Market MedTech, під час якого провели опитування щодо сфери медичних технологій в Україні, командою Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій було створено і оприлюднено відповідну інформаційно-аналітичну довідку.
17 лютого 2025 року стартував новий етап Lab2Market MedTech – запуск спеціалізованої акселераційної програми, яка включатиме питання розвитку малого інноваційного бізнесу, оформлення, охорони та комерціалізації інтелектуальної власності саме в медичній сфері.
Ця програма спрямована на підтримку та розвиток як команд, що тільки розробляють свою ідею, так і вже готових стартапів. І це не тільки про інновації, а й про здоров’я та майбутнє українців. На цьому наголосила очільниця IP офісу Олена Орлюк, звертаючись до учасників програми:
“Захист і підтримка медичних розробок сьогодні — це запорука того, що технології завтрашнього дня допоможуть врятувати життя. Ми створюємо умови для того, щоб ідеї ставали не лише рішеннями, але й успішними проєктами та бізнесами.
Lab2Market MedTech — це важливий крок на шляху до реальних медичних інновацій, які змінюють наше майбутнє, адже ця програма є важливим етапом розвитку медичних стартапів в Україні, що може значно змінити підхід до лікування та зробити медичні інновації більш доступними для кожного”.
17 лютого розпочався перший спринт Lab2Market MedTech: “Забезпечення правової охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності”.
Перша сесія була присвячена таким темам:
Спікеркою першого спринту програми виступила Оксана Кашинцева, радниця директора IP офісу. Вона розповіла про особливості інтелектуальної власності для медичних розробок, зазначивши:
“Сьогодні, коли медичні технології розвиваються надзвичайно швидко, важливо не лише створювати інновації, а й забезпечувати їх належну правову охорону. Правовий режим результатів інтелектуальної діяльності у сфері медицини має враховувати як інтереси розробників, так і суспільну необхідність доступу до новітніх технологій. Водночас, дотримання біоетичних стандартів у правовій охороні медичних розробок є ключовим фактором для збереження довіри та справедливого використання інновацій у сфері охорони здоров’я”.
Загалом програма, на участь у якій подали заявки понад 20 команд, триватиме до 7 квітня 2025 року.
Читайте також:
Collaborate to Innovate: презентація Lab2Market UA 2.0 та нагородження переможців програми (відео)
Коментарів немає