В м. Амстердам (Королівство Нідерланди) відбулась щорічна міжнародна конференція AGM2025, присвячена актуальним викликам та передовим практикам у сфері митного контролю, цифрового регулювання та правозастосування у сфері охорони прав інтелектуальної власності.
Серед ключових тем обговорення на конференції AGM2025:
Митний контроль: нові інструменти для підвищення ефективності митного контролю та боротьби з недобросовісною поведінкою.
Географічний фокус – Індія: визнання Індії як одного з основних джерел походження підробленої продукції; аналіз ефективних підходів до контролю як в онлайн, так і в офлайн середовищі.
Застосування в інтернеті – оцінка DSA: підсумки першого року дії Регламенту ЄС про цифрові послуги (Digital Services Act) та шляхи протидії діяльності організованих злочинних груп у цифровому просторі.
Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) на конференції AGM2025 представляли:
В межах конференції був підписаний важливий меморандум про співпрацю між українським ІР офісом та міжнародною мережею по боротьбі з підробками REACT.
Цей меморандум є значним кроком у зміцненні міжнародного партнерства у сфері захисту прав інтелектуальної власності та посилення боротьби з контрафактною продукцією, яка становить серйозну загрозу як для бізнесу, так і для споживачів.
Співпраця з Мережею по боротьбі з підробками REACT відкриває для України нові можливості в обміні інформацією, координації дій та впровадженні кращих міжнародних практик.
“Підписання цього меморандуму – це визнання активної ролі України в міжнародній системі захисту інтелектуальної власності. Ми продовжуємо вибудовувати надійні партнерства, які допоможуть зменшити кількість підробок на ринку та захистити права правовласників”, – зазначила Олександра Косенко.
Владислав Білоцький (другий зліва) та Олександра Косенко з європейськими колегами
REACT об’єднує понад 300 компаній та організацій по всьому світу, які спільно працюють над виявленням та припиненням обігу контрафактної продукції. Тому посилення співпраці з Мережею свідчить про наміри України активно долучатися до міжнародних ініціатив у сфері інтелектуальної власності та захисту чесного бізнесу.
“Сьогоднішнє підписання меморандуму з мережею REACT — це важливий крок у нашій спільній боротьбі з контрафактною продукцією. У повоєнній відбудові України ми маємо не лише відновити інфраструктуру, а й створити чесні правила гри для бізнесу.
Контрафакт підриває економіку, створює ризики для громадян і гальмує інновації. Саме тому боротьба з ним — один із наших пріоритетів. Партнерство з REACT відкриває нові можливості для обміну досвідом, практичних дій та системного захисту прав інтелектуальної власності”, – зазначив Владислав Білоцький.
Фото: REACT
Читайте також:
Боротьба з підробками в ЄС: Єврокомісія та EUIPO впроваджують унікальний Інструментарій
Захистись від підробок під час онлайн-шопінгу: вебінар IP офісу (відео)
Коментарів немає