Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) видав свідоцтва про державну реєстрацію авторського права на твори Івана Марчука ‒ відомого в усьому світі українського живописця, народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Шевченка. Видатний митець, який сьогодні, 12 травня, відзначає 89-й день народження, створив тисячі полотен та винайшов власну техніку ‒ пльонтанізм.
“Для мене, як для митця, важливо, щоб мої картини мали надійну правову охорону. Мистецтво має бути захищеним, тому реєстрація авторського права ‒ це не просто формальність, а вияв глибокої поваги до творчості, до енергії душі, вкладеної в кожен твір. Бо мистецтво ‒ це скарб, який має бути збереженим для наступних поколінь”, ‒ зазначив Іван Марчук.
Загалом зареєстровано 19 збірок образотворчого мистецтва, які складаються з понад 2,7 тис. картин Івана Марчука. Йдеться про збірки, які Маестро розділив за періодами своєї творчості: “Голос моєї душі”, “Цвітіння”, “Пейзаж”, “Портрет”, “Кольорові прелюдії”, “Шевченкіана”, “Натюрморт”, “Нові експресії”, “Біла планета І”, “Біла планета ІІ”, “Мала пластика. Монументалістика”, “Погляд у безмежність”, “Сліпий цикл”, “Ескізи”, “Ескізи монументальних творів”, “Біле і чорне. Діалог”, “Виходять Мрії з Берегів”, “Картини притчі”, “Пошуки власного шляху”.
Відомості про реєстрацію творів Івана Марчука внесені до Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір і будуть опубліковані в офіційному електронному бюлетені “Авторське право і суміжні права” № 89 (30 травня 2025 року) та № 90 (30 червня 2025 року).
Довідково:
Нагадаємо, що реєстрація авторського права дає творцю низку переваг, зокрема:
Більше інформації про реєстрацію авторського права ‒ на вебсайті IP офісу в сервісі “Авторське право”.
Читайте також:
В Україні вперше зареєстровано авторське право на твори, до яких включені зображення, згенеровані ШІ
IP офіс розробив мануал для художників щодо авторського права в образотворчому мистецтві
Коментарів немає