Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • IP Catalog Green Tech UA: IP офіс розробив перший в Україні каталог зелених технологій
    09 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    IP Catalog Green Tech UA: IP офіс розробив перший в Україні каталог зелених технологій

     

    Новий інформаційний ресурс систематизує екоінновації та може стати основою для стратегічних програм у сфері клімату й довкілля.

     

    8 липня у Женеві (Швейцарія) розпочалась 66-та серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Під час відкриття Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг виступив із доповіддю про ключові глобальні тренди у сфері інтелектуальної власності. Особливу увагу він приділив ролі ІР у розвитку сталих рішень і зелених технологій, наголосивши, що інновації мають працювати на користь планети та майбутніх поколінь.

     

    Тема є надзвичайно актуальною для України, враховуючи незворотні руйнівні наслідки війни для нашої екосистеми. Проте людська винахідливість і здатність долати виклики залишають підстави для обережного оптимізму. Адже нові ідеї, спрямовані на захист довкілля, знаходять своє втілення у практичних рішеннях, що можуть покращити ситуацію.

     

    Важливим кроком до цього є створення фахівцями УКРНОІВІ національного інформаційного ресурсу у сфері зелених технологій – IP Catalog Green Tech UA (Український каталог зелених технологій).

     

    Цей сервіс сформовано на основі класифікації IPC Green Inventory, розробленої експертним комітетом Спеціального Союзу МПК ВОІВ, яка дозволяє ідентифікувати об’єкти патентного права, що належать до екологічно чистих технологій (Environmentally Sound Technologies, ESTs).

     

    На відміну від глобального реєстру, український IP Catalog Green Tech UA охоплює лише ті заявки та патенти на винаходи, що безпосередньо стосуються сімох основних напрямів:

     

    • альтернативна енергетика;

     

    • транспорт;

     

    • енергозбереження;

     

    • управління відходами;

     

    • сільське господарство/лісове господарство;

     

    • адміністративні, регуляторні або проєктувальні аспекти;

     

    • ядерна енергетика.

     

    Загальний масив Каталогу охоплює заявки та зареєстровані винаходи з 2013 року, що обумовлено як чинним строком правової охорони (20 років), так і початком активної фази розвитку глобальної ініціативи WIPO GREEN у тому ж році.

     

    Каталог оновлюватиметься на регулярній основі. Він може слугувати індикатором динаміки розвитку національного технологічного потенціалу у сфері екологічно орієнтованих рішень, а також бути базою для розробки стратегічних програм підтримки інновацій у сфері клімату та довкілля.

     

    Читайте також:

     

    IP захищає довкілля: презентуємо інформаційний звіт “Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”

     

    Розвиток зелених технологій в Україні: підсумки ІХ Business & Legal Energy Forum

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає