Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP захищає довкілля: презентуємо інформаційний звіт “Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”
  09 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  IP захищає довкілля: презентуємо інформаційний звіт “Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”

   

  Як IP впливає на процес розвитку, впровадження та комерціалізацію зелених технологій, а також відображає найновіші тенденції та виклики, що існують у цій сфері.

   

  Про це і не тільки йдеться в інформаційному звіті “Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”, підготовленому командою ІР офісу.

   

  Документ пропонує глибокий аналіз ключових аспектів розвитку та поширення екологічних інновацій. У звіті особливу увагу приділено аналізу законодавчих актів, міжнародних конференцій та багатосторонніх екологічних угод. Зокрема, проаналізовано:

   

  • Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату,
   (1992 рік)

   

  • Кіотський протокол,
   (1997 рік)

   

  • Конференцію з питань сталого розвитку ООН – “РІО+20: Майбутнє якого ми хочемо”, де відбулося обговорення питань екологічно чистої, ресурсозберігаючої, зеленої економіки для досягнення сталого розвитку,
   (2012 рік)

   

  • Цілі сталого розвитку до 2030 року та Паризьку угоду,
   (2015 рік)

   

  • Європейський зелений курс,
   (2019 рік)

   

  • Новий план дій з циркулярної економіки
   (2020 рік), де важливими пунктами відзначено ліцензування майнових прав інтелектуальної власності та передачі технологій, особливо країнам, що розвиваються.

   

  З унікального звіту IP офісу ви дізнаєтесь про важливість створення ефективних систем інтелектуальної власності для стимулювання інновацій та перетворення ідей у комерційно успішні продукти та послуги. А також – про міжнародний досвід у створенні стимулів для розвитку екологічно безпечних технологій та ефективні механізми технологічної співпраці.

   

  Ознайомитись з повним текстом звіту можна за посиланням:

   

   

  Захист довкілля нині неможливий без технологічного розвитку, – впевнена очільниця ІР офісу Олена Орлюк:

   

  Саме технології та інновації відіграють ключову роль у вирішенні проблеми скорочення обсягів викидів парникових газів. Нинішня стадія еволюції, що є певною мірою ідеальною для нашого часу, знайшла вираження в понятті “сталих інновацій”. Цей різновид характеризує комплексний підхід, адже такі інновації покликані одночасно відповідати на три типи викликів (triple bottom line): економічні, екологічні та соціальні. Звичайно, вони впроваджуються здебільшого в локальних масштабах – очікувано, в найбільш розвинутих країнах. Водночас потенціал глобального поширення цих ідей не викликає сумніву”.

   

  Інформаційний звіт є продовженням серії заходів та активностей до Всесвітнього дня інтелектуальної власності (World IP Day 2024), присвяченого цього року Цілям сталого розвитку.

   

  Читайте також:

   

  Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)

   

  Під час World IP Day презентовано концепцію проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає