Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україну обрано до керівних органів Всесвітньої організації інтелектуальної власності на наступні два роки
    18 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Україну обрано до керівних органів Всесвітньої організації інтелектуальної власності на наступні два роки

     

    Під час 66-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), Україну було обрано до складу трьох ключових керівних органів ВОІВ на наступний дворічний період (липень 2025–липень 2027 року):

     

    • Координаційного комітету ВОІВ;

     

    • Виконавчого комітету Паризького союзу;

     

    • Комітету ВОІВ з програми та бюджету.

     

    До складу Координаційного комітету та Комітету ВОІВ з програми та бюджету Україну, делегацію якої на Генасамблеї представили Міністерство економіки України, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) і Постійне представництво України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, було обрано вперше.

     

    Участь у керівних органах WIPO це не лише про репрезентацію. Це можливість впливати на рішення, які формують глобальні правила гри. Ми йдемо туди з чітким порядком денним цифровізація, захист від зловживань, підтримка креативних індустрій. І будемо добиватись рішень, які працюють і для України, і для світу”, – зазначив Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

     

    “Обрання України до складу одразу трьох керівних органів ВОІВ стало результатом цілеспрямованої роботи дипломатичної та фахової команди, а також підтвердженням того, що роль України у світовій системі інтелектуальної власності – зростає”, – переконана Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ.

     

    Координаційний комітет ВОІВ, який консультує органи Союзів, Генеральну асамблею, Конференцію ВОІВ та Генерального директора з усіх адміністративних, фінансових та інших питань, відіграє ключову роль у процесі обрання Генерального директора організації. Зокрема, вносить кандидатури для призначення на посаду Генерального директора, готує порядок денний Генеральної асамблеї, а також надає рекомендації щодо бюджету витрат, спільних для Союзів усіх міжнародних угод, які адмініструє ВОІВ.

     

    Виборчий процес з обрання нового Генерального директора ВОІВ стартує у липні цього року. Членство в цьому органі дозволить Україні безпосередньо долучатися до ухвалення стратегічних рішень.

     

    Водночас Комітет ВОІВ з програми та бюджету, куди Україну також обрано вперше, є головним майданчиком для обговорення питань фінансування організації та реалізації її програм. Рекомендації цього Комітету мають вирішальне значення для ухвалення бюджету всією Генеральною асамблеєю.

     

    Виконавчий комітет Паризького союзу відіграє ключову роль у забезпеченні ефективного управління діяльністю Союзу з охорони промислової власності. Зокрема, він готує порядок денний Асамблеї Союзу, формує пропозиції щодо її програми і бюджету, підготовлених Генеральним директором, затверджує річні програми та бюджети в межах ухваленої трирічної програми Союзу, розглядає звіти, а також виконує інші функції, передбачені Паризькою конвенцією.

     

    “Членство України в цьому органі дозволить нашій державі бути безпосередньо залученою до процесів стратегічного та бюджетного планування в межах одного з найважливіших союзів у сфері охорони промислової власності”, – прокоментував Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ.

     

    Участь України у роботі керівних органів ВОІВ засвідчує зусилля нашої країни, спрямовані на розвиток глобальної IP системи, посилення захисту національних інтересів та ефективне просування ключових пріоритетів у межах діяльності Організації та відповідних Союзів.

     

    Читайте також:

     

    Кожен зареєстрований IP об’єкт – це не тільки акт економічної стійкості, а й акт непокори перед обличчям агресії, – Олена Орлюк під час Генеральної Асамблеї ВОІВ

     

    ВОІВ представила оновлений звіт про вплив війни на сектори інтелектуальної власності, інновацій і креативності в Україні

     

    Генеральна Асамблея 2025: Українська делегація виступила проти включення мови країни-агресора до глобальних ІР систем ВОІВ

     

    Генеральна Асамблея 2025: Україна закликає ВОІВ та її держави-члени захистити глобальну систему інтелектуальної власності від агресивної політики росії

     

    Україна виступила із заявою щодо захисту прав корінних народів та місцевих громад на Генеральній Асамблеї ВОІВ 2025

     

    Позиція України щодо бюджету та справедливого перерозподілу коштів ВОІВ: заява під час Генасамблеї-2025

     

    Партнерство для ефективного захисту: Україна та ВОІВ обговорили розвиток механізмів врегулювання спорів

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає