Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Наше завдання – створити умови, щоб українські розробки не йшли тотально за кордон, а ідентифікувалися, впроваджувалися й ефективно захищалися в Україні, – Олена Орлюк
    06 Листопада 2023 Коментарів немає Alex

    Наше завдання – створити умови, щоб українські розробки не йшли тотально за кордон, а ідентифікувалися, впроваджувалися й ефективно захищалися в Україні, – Олена Орлюк

     

    Інтелектуальна власність є одним із ключових елементів не тільки для технологічного розвитку України, залучення інвестицій, а й для повоєнної відбудови нашої держави. І вже зараз створюються усі механізми для того, щоб українські вчені, автори, креатори мали змогу капіталізувати свій інтелектуальний потенціал в Україні.

     

    На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час виступу на IІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “Інтелектуальна власність та кібербезпека: вітчизняний та світовий досвід”. Захід відбувся  на базі Черкаського національного університету (ЧНУ) ім. Б. Хмельницького. 

     

    Одне з головних завдань для держави зараз – залишити креаторів і винахідників в Україні.

     

    Головне наше завдання – створити такі умови, щоб розробки, які зараз з’являються у нас, не випливали за кордон, а ідентифікувалися і захищалися в Україні, і давали фінансові бенефіти Україні та її розробникам.
    Також зусилля  ІР офісу спрямовуються на постійну популяризацію та підвищення ІР-культури в суспільстві. Для ІР-сфери та інвестування ключовим є і стан захисту ІР-прав. Тому в ІР офісі відкрився Центр медіації, що є одним із альтернативних способів захисту порушених прав щодо інтелектуальної власності”, – акцентувала очільниця ІР офісу.

     

    Олена Орлюк

     

    Також  Олена Орлюк ознайомила учасників конференції з тими інструментами, які пропонує ІР офіс:

     

    На базі ІР офісу запущено Національний хаб інтелектуальної власності та інновацій (National IP&Innovations Hub), який спрямовує свою діяльність на те, щоб говорити про посилення рівня охорони та роботи з секторами: робота з практичними воркшопами, інноваційне ком’юніті, робота над проектами (на кшталт європейських проектів Lab2Market – від ідеї до бізнесу). Увага приділяється комерціалізації ОПІВ “під ключ”, створення та функціонування стартап-шкіл в регіонах, державний інкубатор та акселератор і його регіональна мережа (забезпечення виведення розробок на ринок) тощо”.

     

    Також йшлося про міжнародну співпрацю з Відомством з питань інтелектуальної власності ЄС (EUIPO), Європейським патентним відомством (EPO) та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO).

     

    Про реформування держсистеми органів охорони та захисту IP-прав

    Також на конференції виступила Ольга Уразовська, заступниця начальника відділу розвитку інноваційної екосистеми департаменту розвитку інновацій ІР офісу. Її виступ був присвячений темі “Реформування системи державних органів у сфері інтелектуальної власності в Україні”:

     

    “Реформування системи державних органів у сфері інтелектуальної власності в Україні неможливо вважати закінченим, поки в Україні не запрацює Вищий суд з питань інтелектуальної власності, або IP-суд – вищий спеціалізований суд у судовій системі України, формально створений 29 вересня 2017 року відповідно до судової реформи 2016 року. Але конкретні терміни початку його роботи не визначені”, – констатувала Ольга Уразовська.

     

    Ольга Уразовська

     

    Читайте також:

     

    Авторське право – інструмент заохочення творчості та інновацій, а не бар’єр для доступу до наукових досягнень, – Олена Орлюк на OSIU2023

     

    Україна має надавати такий рівень сервісів в ІР-сфері, який відповідатиме кращим європейським практикам, – Олена Орлюк

    Alex
    Alex
    administrator

    Коментарів немає