Цей презентаційний матеріал має на меті підвищити обізнаність у застосуванні норм законодавства про авторське право і суміжні права в музейній справі.
IP офіс публікує новий мануал, який був складений за результатами проведеного вебінару за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) та ГО Центр цифрової історії у межах проєкту “34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях”.
Ознайомитись із презентацією можна за посиланням.
Цей матеріал присвячений правовим аспектам оцифрування музейних об’єктів. Зокрема, у ньому пояснюються такі аспекти:
Мануал описує, яким чином музеї мають право на відтворення твору у цифровому форматі без звернення до правовласника. А в яких випадках використання оцифрованого твору, що не перейшов у суспільне надбання, є можливим лише з дозволу правовласника.
Детальніше фахівці IP офісу зупиняються на поясненні того, чим є файл з фотографією музейного предмету, як регулюється використання 3D-сканера. А також описують практику для картин, що перейшли в суспільне надбання. Зокрема, з урахуванням досвіду Франції та Німеччини.
І, звісно, відповідають на ключове запитання – як це може бути застосовано у нас? Адже нормативно-правові акти України вже надали музеям можливість провадити діяльність із комерціалізації оцифрованих фондів, аналогічну до європейських музеїв.
Нагадаємо, що ініціатива “34 полюси творчості” покликана підвищити обізнаність щодо норм українського законодавства у сфері ІВ для різних галузей креативних індустрій.
Читайте також:
Як використовувати фотографії та відеозаписи у музейній справі: новий чек-лист від IP офісу
IP офіс презентує новий чек-лист щодо ІВ у музейній галузі: про цифрові технології
ІР офіс презентував чек-лист із серії “Авторське право в музейній справі”
Коментарів немає