Як розвиватиметься Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та інтелектуальна власність загалом у глобальній перспективі? Як виконуються рекомендації Порядку денного у сфері розвитку у поточних проєктах, та якими є пріоритети на майбутнє?
Ці та інші питання обговорюються під час 33-ї сесії Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP), що триває з 9 по 13 грудня 2024 року у Женеві (Швейцарія).
Особисту участь у роботі Комітету у штаб-квартирі ВОІВ бере Андрій Зозулюк, начальник департаменту міжнародного співробітництва Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/ІР офіс).
Виступаючи із заявою, представник української делегації наголосив на глибокому зв’язку між інтелектуальною власністю, сталим розвитком та економічним зростанням. Він відзначив нещодавні ініціативи Комітету та заплановані на 2025 рік проєкти, які мають високий потенціал для зміцнення глобальної екосистеми інтелектуальної власності, зокрема проєкт, поданий Великою Британію “Зміцнення потенціалу національних офісів інтелектуальної власності в умовах кризи” (документ CDIP/32/6).
“Однак Україна має вкотре наголосити, що дії однієї держави-члена, які є явним порушенням міжнародного гуманітарного права, навмисно підривають ці колективні зусилля. Цьогорічний Всесвітній день інтелектуальної власності був присвячений Цілям сталого розвитку ООН. Збираючись наприкінці 2024 року, щоб оцінити прогрес, досягнутий завдяки різним ініціативам у сфері розвитку, та визнати значну реалізацію 45 рекомендацій Порядку денного у сфері розвитку, Україна побоюється, що без рішучих дій з протидії російській агресії майбутні дискусії можуть звестися до обговорення виключно питань інтелектуальної власності в умовах кризи та відновлення”, – висловив занепокоєння Андрій Зозулюк.
За його словами, руйнування, спричинені російською агресією, поглиблюються. За даними Світового банку, загальна вартість відновлення України наразі оцінюється у 486 мільярдів доларів США.
“Україна є однією з найбільш замінованих країн світу. Приблизно 139 000 квадратних кілометрів – або близько 25% території України – залишаються потенційно забрудненими російськими мінами та боєприпасами, що не вибухнули. Це щоденно наражає на небезпеку понад шість мільйонів українців. Це вже призвело до понад 300 смертельних випадків (у тому числі 16 дітей) і понад 760 поранень (з них – 86 дітей)”, – наголосив представник УКРНОІВІ.
Не менш тривожними є втрати для довкілля. Як зазначив представник української делегації, понад 20% природоохоронних територій України постраждали від війни. Близько 80 видів тварин перебувають на межі зникнення, а російські війська завдали серйозної шкоди біосферному заповіднику “Асканія-Нова”, одному з найстаріших у світі, розташованому на тимчасово окупованій території Херсонської області.
“Ми вкотре наголошуємо, що російська федерація має понести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включно з відшкодуванням збитків, пов’язаних з втратами української системи інтелектуальної власності. росія також має бути позбавлена будь-яких привілеїв та почестей у межах ВОІВ”, – закликав Андрій Зозулюк.
Проєкт порядку денного Комітету передбачає розгляд та обговорення низки важливих питань, зокрема:
Photo: WIPO
Читайте також:
Коментарів немає