Як не просто створювати і захистити свій музичний твір, а заробити на ньому, обговорювали під час національного форуму-діалогу ”Українська музична індустрія: слухай, захищай своє”.
Створення ефективної екосистеми захисту прав авторів допоможе їм комерціалізувати свої твори. На цьому наголосила заступниця директора ІР офісу Любов Майданик, яка модерувала дискусію “IP та музика: як отримувати дохід та захищати права”.
Любов Майданик
“Музика — це велика екосистема, безумовно вона знаходиться навколо автора, музиканта, виконавця, композитора. Але вона не створюється у вакуумі, її треба доносити слухачеві. Наше завдання – збалансувати цю екосистему.
Не менш важливим є питання культурної ідентичності. І нам необхідно захистити авторське право українських діячів, щоб не допустити культурного стирання”.
Олег Fahot Михайлюта
Зокрема, про свій досвід як творця і музиканта з несправедливою виплатою роялті розповів відомий музикант Олег Fahot Михайлюта («ТНМК»). Він наголосив на важливості єдності суспільства і держави, особливо коли йдеться про виживання.
Олександр Чемеров
Про брак професіоналів на місцях, прозорості та бажанні дослідити реальний стан авторства говорив Олександр Чемеров, музикант, композитор, музичний продюсер “Культурного Десанту”. Адже зараз автори радше звернуться до закордонних фахівців.
Валерій Сасковець
Валерій Сасковець, продюсер ТАВР Медіа, директор музичного видавництва TAVR Records, поділився досвідом просування української музики та розповів, де виконавці втрачають гроші.
Ольга Снігір
Питання щодо ролі відповідальних лейблів в допомозі артисту деталізувала Ольга Снігір, Head of Publishing музичного лейбла pomitni.
Інна Бойчук
Про інвестування бізнесу в музику та підтримку молодих авторів розповіла Інна Бойчук, GR & PR директор “Аврора Мультимаркет”.
Палкі дискусії учасників можна переглянути на ютуб-сторінці IP офісу – за посиланням:
Довідково:
Мета форуму-діалогу “Українська музична індустрія: слухай, захищай своє” — не лише обмінятись думками та запитаннями, а й почати діяти спільно — заради розбудови української музичної індустрії та її захисту від впливу агресивної культурної та інформаційної політики країни-агресора росії.
Форум відбувався в межах World IP Day 2025, який Всесвітня організація інтелектуальної власності присвятила музиці.
Читайте також:
Коментарів немає