Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Маємо захистити музичну екосистему України, щоб вона працювала на європейському рівні, – Олена Орлюк (відео)
    01 Травня 2025 Коментарів немає Irena

    Маємо захистити музичну екосистему України, щоб вона працювала на європейському рівні, – Олена Орлюк (відео)

    Під час форуму-діалогу “Українська музична індустрія: слухай, захищай своє”, який відбувся 1 травня в UNIT CiTY, правники і державники обговорили стан справ, виклики та стратегію розвитку сфери.

     

    Представники музичної індустрії мають бути джерелом донесення інформації про важливість формування культури сприйняття інтелектуальної власності, поваги до авторського права, а також розуміння, що творчість – цінний актив у контексті не тільки культури, а й економіки.

     

    І саме завдяки об’єднанню зусиль Офісу Президента, Міністерства економіки, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) та музичної індустрії вдасться популяризувати IP, підвищити рівень культури у сфері інтелектуальної власності та усвідомити, що музична сфера – потужна індустрія, яка має прямий вплив на національну економіку. 

     

    На цьому наголосила директорка УКРНОІВІ Олена Орлюк під час першої стратегічної панелі “Музична індустрія України: стан справ, виклики, стратегія”.

     

    В межах панелі також виступили:

     

    • народний депутат України Олександр Санченко,

     

    • заступниця Керівника Офісу Президента України Олена Ковальська,

     

    • заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів,

     

    • перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко;

     

    • модератор сесії – Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ.

    Директорка УКРНОІВІ висвітлила питання “Від політики до практики: роль УКРНОІВІ у впровадженні державної політики в сфері інтелектуальної власності для музичної індустрії”. За її словами, Україна інтегрується в Європейський Союз, де рівень поваги до IP дуже високий.

     

    “І ми маємо захистити наших музикантів, виконавців, продюсерів. Тобто музичну екосистему загалом, щоб вона працювала на європейському рівні”, – наголосила Олена Орлюк.

     

    За її словами, сьогодні на державі лежить велика кількість зобов’язань щодо розроблення ефективних механізмів для роботи у сфері креативних індустрій та в питанні дотримання прав інтелектуальної власності в частині музики, розподілу винагороди, виплати справедливої винагороди тощо.

     


    Олена Орлюк

     

    “Водночас всі практичні інструменти, які ми можемо запропонувати, будуть реалізовуватися лише тоді, коли на це буде налаштована сама музична сфера. І які б дієві інструменти та законодавчі норми ми не виписували, якщо вони не будуть втілюватися в реальне життя музичної індустрії, то вони не будуть працювати та давати результат. Тому ми говоримо про спільну велику роботу, яка перед нами стоїть”, – акцентувала очільниця УКРНОІВІ.

     

    Олена Орлюк звернула увагу на те, що український IP офіс сьогодні працює над змінами в сфері авторського права.

     

    “Потім ми будемо відпрацьовувати норми щодо діяльності ОКУ, тому що наразі в нас є низка директив в сфері авторського права, значну частину норм яких ми маємо ще імплементувати в національне законодавство. У нас обмежений час, адже за планом маємо подати законопроєкт до Єврокомісії вже в липні. Україна успішно пройшла скринінг за напрямом інтелектуальної власності й наразі демонструє приклад сфери, що згідно урядового Плану має показати якісні результати в частині євроінтеграційних процесів. Тому зараз йде активний процес законотворчої роботи, зустрічей та обговорень зі стейкхолдерами”, – поінформувала Олена Орлюк.

     

    Як зауважила директорка УКРНОІВІ, наразі є чітке розуміння необхідності відновлення акредитації ОКУ, правильного прописання питань тарифів і справедливої винагороди, диджиталізації та прозорості в частині роботи ОКУ, в розподілі винагороди, сплаті податків.

     

    “Сьогоднішній діалог має зафіксувати проблемні питання, запропонувати шляхи їх вирішення та привести до конкретних результатів. Нам потрібно вже діяти, бо музика – це те, що наразі напряму впливає на розвиток української культури, на нашу національну ідентифікацію та культурну дипломатію, а також на наше майбутнє”, – підкреслила Олена Орлюк.

     

    Виступи всіх учасників форуму-діалогу можна переглянути на ютуб-каналі IP офісу:

    Довідково:

     

    Форум-діалог “Українська музична індустрія: слухай, захищай своє” відбувся в межах World IP Day 2025, який цьогоріч присвячений музиці, з метою підтримки українських авторів, виконавців, представників музичної індустрії, а також для сприяння процесам створення, поширення, монетизації україномовного музичного контенту і його захисту в умовах агресивної експансивної інформаційної політики країни агресора.

     

    Організатори форуму-діалогу :

     

    • Офіс Президента України,

     

    • Міністерство економіки України,

     

    • Міністерство культури та стратегічних комунікацій України,

     

    • УКРНОІВІ.

     

    Фото: Альона Рубель

     

    Читайте також:

     

    IP стрим про музику і право – завершилась трансляція відкритого діалогу юристів і артистів (відео)

     

    ”Українська музична індустрія: слухай, захищай своє”: дивіться трансляцію форуму за участі артистів, державників, юристів

     

    2025 Special 301 Report: США відзначили зусилля України у сфері захисту прав інтелектуальної власності

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає