Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • HealthTech-стартапи та інтелектуальна власність: представники УКРНОІВІ провели воркшоп у межах Generation H 2.0 від SET University
    04 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    HealthTech-стартапи та інтелектуальна власність: представники УКРНОІВІ провели воркшоп у межах Generation H 2.0 від SET University

     

    Як захистити інноваційну ідею на етапі MVP? Чому для HealthTech-стартапів IP стратегія є не менш важливою за клінічну валідацію? Як побудувати дорожню карту охорони прав інтелектуальної власності для інвестора?

     

    Ці та інші питання стали ключовими під час воркшопу, який провели представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) у межах менторської програми Generation H 2.0 в рамках партнерства з SET University.

     

    Спікерами заходу виступили:

     

    • Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації УКРНОІВІ;

     

    • Юліана Зух-Кіпріянова, провідна професіоналка з інтелектуальної власності відділу розвитку мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) УКРНОІВІ.

     

        

     

    Під час сесії обговорили:

     

    • які об’єкти права інтелектуальної власності притаманні HealthTech-проєктам і як їх виявити на ранній стадії;

     

    • як інтелектуальна власність впливає на привабливість стартапу для інвесторів;

     

    • помилки, яких слід уникати при роботі з інтелектуальною власністю у сфері охорони здоров’я;

     

    • практичні кейси комерціалізації інтелектуальної власності та виходу на міжнародні ринки.

     

    “Коли ми говоримо про HealthTech, ми говоримо про регуляторну щільність, складну технічну компоненту і десятки точок потенційного копіювання. Портфель IP тут не опція, а мінімум. Проте питання не лише в тому, чи є патент чи інший охоронний документ. Питання також в тому, чи команда знає, що з ним робити у своїй юрисдикції, у бізнес-моделі, у переговорах з інвестором і чи є IP для них конкурентною перевагою”, – зазначила Юліана Зух-Кіпріянова під час своєї презентації “Сутність та особливості ІР стратегії в стартап-діяльності” та розбору кейсів учасників.

     

     

    Під час свого виступу Ігор Шевченко презентував питання “Охорона і процедурні питання реєстрації прав на об’єкти інтелектуальної власності за кордоном”.

     

    Спікер підкреслив: “Якщо стартап планує вихід на міжнародні ринки, потрібно одразу думати в категоріях PCT, Madrid чи Hague. Подання заявки в одній країні не означає охорону прав за кордоном. У кожному випадку важливо рахувати витрати, строки, юрисдикції, а головне – відповідність цих рішень ринку, на який виходить продукт. Без системного підходу до подання заявок охорона інтелектуальної власності перетворюється на хаос, а не на актив”.

     

     

    Довідково:

     

    Generation H 2.0 – це інтенсивна програма розвитку HealthTech-стартапів, що поєднує менторинг, краш-тести, лекції від практиків, інвесторські зустрічі та доступ до партнерських сервісів. Участь беруть 15 команд, які працюють над рішеннями у сфері телемедицини, медичних девайсів, ШІ в медицині, digital health тощо.

     

    Учасники Generation H 2.0 працюють над рішеннями у сферах неінвазивної візуалізації вен, телемедицини для лікування урологічних захворювань, інтерактивної реабілітації, цифрового документообігу для лікарів, ментального здоров’я, біомедичних розробок, а також створення екологічних засобів гігієни. Усі проєкти мають виражений фокус на технологічні інновації, що поєднують медицину, ІТ та дизайн людиноцентричних сервісів.

     

    Читайте також:

     

    Патентна експертиза у сфері охорони здоров’я: представниця УКРНОІВІ поділилася українським досвід на міжнародному вебінарі ВООЗ

     

    Від освіти до інноваційної економіки: KSE та ІР офіс об’єднують зусилля для розвитку інтелектуального потенціалу України

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає