Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Імплементація законодавства ЄС і виклики воєнного стану: Микола Потоцький про правову роботу ІР офісу
  20 Лютого 2023 Коментарів немає Irena

  Імплементація законодавства ЄС і виклики воєнного стану: Микола Потоцький про правову роботу ІР офісу

  Приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС та удосконалення захисту інтересів осіб під час дії воєнного стану. Нині це пріоритети правової роботи ІР офісу, на яких наголосив радник директора ІР офісу Микола Потоцький під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.


  “В першу чергу, актуалізація інформації про правові акти ЄС, які потребують імплементації до нашого законодавства, перегляд підзаконних актів з питань проведення експертизи заявок на об’єкти інтелектуальної власності з урахуванням актів ЄС. Це один з векторів роботи. Наступний пріоритетний вектор – це розробка пропозицій до закону про захист інтересів осіб під час дії воєнного стану, а також урегулювання відносин щодо об’єктів, які пов’язані з державою-агресором.  Такі пропозиції вже розроблені та розміщені для публічного обговорення на вебсайті державної системи інтелектуальної власності в розділі “Удосконалення законодавства”, і будуть скеровані на розгляд до суб’єктів законодавчої ініціативи”, – наголосив Микола Потоцький.


  Йдеться про зміни до закону про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану: пропонується оновити положення щодо зупинення процедурних строків проведення експертизи, вирішити питання про об’єкти інтелектуальної власності, пов’язані з державою-агресором, імплементувати європейську процедуру post-grant opposition для торговельних марок.

   

  Збройна агресія рф проти України загострила необхідність розробки правових механізмів збалансування інтересів суспільства та бізнесу щодо правової охорони винаходів, які стосуються лікарських засобів.


  “Плануємо започаткувати роботу з удосконалення Закону України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі”, повноцінно імплементувати положення Болар та уточнити регулювання відносин щодо сертифікатів додаткової охорони. В тісному діалозі з усіма заінтересованими сторонами маємо напрацювати відповідні зміни до законодавства”, – підкреслив радник директора ІР офісу.


  Крім того, ІР офіс працює над підзаконними актами, розробка яких здійснюється на виконання Закону України “Про авторське право і суміжні права”, та стосується  порядку використання “сирітських” творів та порядку захисту немайнових прав авторів на твори, які перейшли в суспільне надбання, і щодо яких відсутні спадкоємці.

   

  В фокусі уваги команди ІР офісу робота над удосконаленням правових актів з питань правового статусу та атестації патентних повірених, регламенту Апеляційної палати, Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності. На сайті вже опубліковані окремі пропозиції і зараз триває обговорення цих  проєктів документів.

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає