Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність в умовах війни та розбудови України: зустріч представників Мінекономіки та IP офісу з гендиректором ВОІВ
    22 Лютого 2023 Коментарів немає Irena

    Інтелектуальна власність в умовах війни та розбудови України: зустріч представників Мінекономіки та IP офісу з гендиректором ВОІВ

    Розвиток сфери інтелектуальної власності в Україні має тривати далі попри повномасштабне російське вторгнення і для цього потрібна співпраця та підтримка міжнародних партнерів, зокрема і Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

     

    Агресор використовує ІВ як зброю, і це слід змінити. Зокрема створити IP середовище, яке б підтримувало інновації та креативні індустрії, а не вбивало їх першоджерела. На цьому наголосили заступник Міністра економіки Олександр Грибан та представники ІР офісу на зустрічі з Генеральним директором ВОІВ Дареном Тангом.

     

    “Достатній рівень захисту прав інтелектуальної власності допоможе покращити інвестиційний клімат в Україні. А, зважаючи на збитки, яких завдає нашій економіці російська агресія, інвестиції можуть стати основою для відбудови держави. Саме тому ефективна робота IP офісу, що має формувати сучасне та комфортне середовище для технологічного розвитку держави, є настільки важливою. Ми вдячні ВОІВ за всебічну підтримку української системи ІР та сподіваємося, що подальша співпраця допоможе Україні тримати економічний фронт та функціонувати як розвинена та інноваційна держава”, – зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.


    ІР офіс докладає максимум зусиль у боротьбі з негативними наслідками війни та допомагає українській IP спільноті й економіці загалом, – наголосила його очільниця Олена Орлюк:

     

    “Наш головний пріоритет — високоякісний сервіс, який допоможе Україні бути інноваційною, репутаційно привабливою як для національного бізнесу, так і для країн, які нас підтримують. Ми спробуємо досягти нашої мети шляхом нового рівня співпраці з ВОІВ, гармонізації законодавства, запозичення найкращих практик і процесів, широкої цифровізації, максимального скорочення строків реєстрації ОІВ, розробки інструментів підтримки інноваторів та бізнесу в рамках плану відновлення України, активної просвітницької та промоційної діяльності і підтримки національної безпеки та оборонної сфери”.

     

    Також Олена Орлюк розповіла про Стратегічний план, який насамперед передбачає співпрацю з ВОІВ, країнами-членами Регіональної групи ВОІВ  Центральної Європи та Балтії (CEBS), європейськими партнерами та США.

     

    “Ми докладемо максимум зусиль задля ефективної реалізації Рішення Генеральної Асамблеї щодо підтримки України. Також хочемо вийти на якісно новий рівень реалізації наших спільних проектів – мережа TISC, Академія ІВ, просування IP-медіації тощо. Нам вдалося зберегти весь експертний корпус, тому найважливішим питанням порядку денного буде подовження виконання нами функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи (МПО/ОМПЕ). Ми готові працювати над підтвердженням цього статусу та сподіваємося на підтримку й допомогу”, – наголосила очільниця ІР офісу.


    За останні півроку Україна значно просунулась у розвитку ІР сфери, – підкреслив Богдан Падучак, керівник групи радників ІР офісу:

     

    “Було прийнято закон про авторське право та суміжні права, реалізовано інституційна реформа ІР сфери, запрацював ІР офіс, який ставить собі завдання не лише покращити правову охорону інтелектуальної власності, а й посилити захист ІВ та загалом підвищити рівень культури суспільства щодо поваги до прав ІВ”. 

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає