Особливості застосування Закону України “Про авторське право і суміжні права” для українського книговидавництва обговорювали представники ІР офісу під час щорічного “Інтелект-форуму 2023”. Це захід, організований на базі Одеської національної наукової бібліотеки за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).
Представниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності”, провідна фахівчиня з інтелектуальної власності IP офісу Любов Майданик розповіла про зміни у національному законодавстві України. Окремо звернула увагу на відмінності між попередньою редакцією Закону України “Про авторське право і суміжні права” та новим Законом України “Про авторське право і суміжні права” від 1 грудня 2022 року.
“Зміни у законодавстві про авторське право суттєво вплинуть на книжкову екосистему України. Попри те, що загальні підходи щодо дотримання авторських прав не змінилися, розвиток технологій створив ширші можливості цифровізації через нові випадки вільного використання. Також наближення права України до права ЄС багато в чому визначило новели шляхом введення електронної позички, сирітських творів та зміни при використанні ілюстрацій у книгах”, – зазначила Любов Майданик.
Разом з учасниками обговорили питання правомірного використання творів та обговорили, зокрема:
Довідково:
“Інтелект-форум 2023” тривав 9-11 червня і став етапом розширення програми Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».
Представники українських видавництв презентували нові наукові та науково-популярні видання з історії, образотворчого мистецтва, військово-морського етикету, археології, бібліографії, криміналістики та художні твори різних жанрів для дітей і дорослих, сучасні іноземні твори в перекладі українською тощо.
Читайте також:
Коментарів немає