Для забезпечення потреб широкого кола громадськості сфери інтелектуальної власності у доступі до безкоштовних інформаційних ресурсів, які корисно використовувати під час складання та подання заявки на винахід (корисну модель), та для задоволення інших інформаційних потреб на вебресурсі державної системи правової охорони інтелектуальної власності у вільному доступі розміщені:
Для зручності користування надаємо основні зміни, що були внесені до переліків зазначених баз даних (БД) від моменту їх оприлюднення до сьогодні:
1. До Переліку загальнодоступних інформаційних ресурсів патентної документації додано базу даних SureChEMBL Європейського інституту біоінформатики (EMBL-EBI, Великобританія), яка є одним із ресурсів Європейського інституту біоінформатики (EMBL-EBI).
Ця БД містить назви хімічних сполук, які відібрані з повних текстів, зображень і вкладень патентних документів. Вона щоденно поповнюється та оновлюється автоматично. Джерелом безперервного автоматизованого процесу вилучення, розпізнавання та аналізу текстів і зображень є БД чотирьох патентних відомств: ВОІВ, ЄПВ, США, Японії.
БД SureChEMBL містить понад 17 мільйонів різних сполук, відібраних із понад 14 мільйонів патентних документів, що охоплюють часовий діапазон від 1970 року до сьогодні.
Ключовою відмінністю цієї бази від інших баз у вільному доступі є швидкість анотування та індексування хімічних структур, вилучених з нових патентних документів. У більшості випадків час від публікації патенту відомством до того, як патент і пов’язані з ним документи стануть доступними для пошуку в інтерфейсі SureChEMBL, становить від 1 до 4 днів.
Огляд інтерфейсу, інструментів пошуку, видів, форматів пошуку знаходиться за посиланням.
2. До Переліку науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в мережі Інтернет, додано такі БД:
– Аmerican society of hematology – доступ до найбільш цитованих рецензованих видань у галузі гематології;
– German Medical Science – електронний міждисциплінарний портал Асоціації наукових медичних товариств Німеччини (AWMF). Пропонує безкоштовний доступ до медичних журналів;
– Bioline international – доступ до наукових журналів з біології, медицини та охорони здоров’я.
3. В Переліку баз даних об’єктів промислової власності зарубіжних патентних відомств, до яких надається безоплатний доступ в мережі Інтернет, було замінено адреси деяких відомств, а саме:
– ЄПВ. Європейське патентне відомство
CCD. Інструмент збору цитованих документів для патентних сімейств;
– Корея. Республіка Корея (Південна Корея)
Безоплатна система пошуку патентів на промислові зразки і торговельні марки;
Пошук торговельних марок Республіки Корея у Глобальній базі даних щодо брендів (Global Brand Database);
– Німеччина. Федеративна Республіка Німеччина
База даних DEPATISNET – патентна документація Німеччини за весь період публікації; та патентна документація інших країн світу на значну глибину (повнота не гарантується);
– EUIPO. Відомство Європейського Союзу з питань інтелектуальної власності
Пошук торговельних марок у Глобальній базі даних брендів (Global Brand Database);
– Польща. Республіка Польща
– Чехія. Чеська Республіка
Бази даних патентів і корисних моделей, торговельних марок, промислових зразків, географічних зазначень.
Також із зазначеного переліку були вилучені неактуальні посилання на сайти таких відомств:
– Японія. Trilateral Cooperation патентних відомств США, Японії та ЄПВ. В рамках цього співробітництва надається доступ до БД документів, що цитуються цими відомствами. Станом на 01.10.2023 одна з двох адрес не відкривалась;
– Чорногорія;
– Єгипет. Арабська Республіка Єгипет.
Сайт відомства Норвегія. Королівство Норвегія тимчасово не працює, інформація оновлюватиметься.
Крім того, пропонуємо бази даних вільного доступу, які стосуються торговельних марок (ТМ) та, опційно, промислових зразків. Ці БД використовуються експертами під час проведення експертизи заявок на ТМ, тому їх використання під час складання та подання заявки на ТМ можуть стати у нагоді для зменшення кількості повідомлень експертизи про необхідність надання додаткових матеріалів.
Стандарт Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) – ISO 3166 «Коди для представлення назв країн та їх частин». Коди, представлені в ISO 3166, вільно доступні в онлайн-бібліотеці стандартів ISO Online Browsing Platform (OBP).
ISO 3166 складається з трьох частин:
Частина 1. Коди країн.
Частина 2. Коди адміністративно-територіальних одиниць.
Частина 3. Коди застарілих назв країн.
Коди країн можуть бути представлені у вигляді двобуквеного коду (альфа-2), який рекомендований як код загального призначення, трибуквеного коду (альфа-3) і числового коду (numeric-3), який може бути корисним, якщо потрібно уникнути використання латинського алфавіту.
Коди адміністративно-територіальних одиниць – це двобуквені коди країн, які доходять до трьох символів.
Коди застарілих назв країн – чотирибуквені коди (альфа-4).
Інформація на ОВР оновлюється своєчасно.
Стандарт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) ST.3 «Рекомендований стандарт стосовно двобуквених кодів для представлення держав, інших адміністративних одиниць та міжурядових організацій».
Цей рекомендований стандарт передбачає двобуквені коди, які полегшують доступ до інформації з інтелектуальної власності для представлення, зокрема назв держав, інших адміністративних одиниць, законодавство яких передбачає охорону прав інтелектуальної власності, та міжурядових організацій, які здійснюють свою діяльність у рамках угод у сфері інтелектуальної власності.
Двобуквені коди в цьому рекомендованому стандарті відповідають загальновживаним кодам ISO альфа-2, зазначеним у міжнародному стандарті ISO 3166-1 «Коди для представлення назв країн та їх частин – Частина 1: Коди країн», доступному в онлайн-бібліотеці стандартів ISO.
На вебресурсі державної системи правової охорони інтелектуальної власності доступні неофіційні переклади стандартів ВОІВ, в тому числі й ST.3.
Article 6 ter Express ВОІВ – база даних зображень, відповідно до статті 6 Паризької конвенції про охорону промислової власності, яка забезпечує охорону гербів, прапорів та інших державних емблем держав-учасниць цієї конвенції, а також прийняті ними офіційні знаки та клейми контролю та гарантії від несанкціонованої реєстрації та використання як торговельних марок. Станом на сьогодні БД містить 4312 документів.
Особливості користування БД:
MedNet INN Services – база даних міжнародних непатентованих назв (МНН, англ. International Nonproprietary Name – INN) Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) містить понад 10 тис. унікальних назв активних фармацевтичних субстанцій (АФС) та діючих лікарських засобів.
Пошук можна проводити за назвою чи частиною назви за допомогою вертикального меню, проте без реєстрації для перегляду доступно максимум 5 результатів. Зареєстрований користувач може виконувати необмежену кількість пошукових запитів та переглядати до 850 результатів за запит.
БД надає можливість пошуку сімома мовами, є фільтр для пошуку за порядковим номером переліку МНН.
Особливості користування:
Переліки МНН, запропонованих та рекомендованих ВООЗ – це списки ВООЗ, що включають назви АФС з коротким описом та їх формулами, подані у алфавітному порядку. За посиланням вище знаходяться переліки у PDF-форматі, поділені на 2 категорії:
Кожен перелік має свій номер, який надається за порядком та відповідно до категорії.
Інструкції ВООЗ щодо використання основ (стемів) при виборі МНН – це своєрідні довідники з використання фармакологічних основ з переліком основних неподільних складових. Складаються з декількох розділів, основними з яких є:
Global Brand Database – це база даних ВОІВ, що надає можливості безоплатного пошуку ідентичних торговельних марок та порівняння графічних елементів, широкий спектр фільтрів якої дозволяє провести пошук та порівняти окремі елементи позначення.
БД містить множину записів з 76 національних та міжнародних фондів торговельних марок, найменування місць походження, емблеми, що охороняються офіційно.
Загальна кількість записів становить понад 54 млн.
БД Global Brand Database використовує новітню технологію пошуку зображень на основі штучного інтелекту (ШІ), що дозволяє швидше й простіше визначити розрізняльну здатність торговельної марки, яка консолідована з алгоритмом пошуку в зазначеній БД.
Global Design Database – це база даних ВОІВ, яка дозволяє без зайвих зусиль безоплатно здійснювати пошук у численних джерелах спеціальної інформації та швидко отримувати необхідні відомості, тим самим надаючи можливість ефективного дослідження великого масиву промислових зразків.
Завдяки застосуванню єдиного, інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу БД дає змогу здійснювати одночасний пошук більш ніж 15,4 млн промислових зразків, що зареєстровані за Гаазькою системою, адміністративні функції якої виконує ВОІВ, та/чи в національних фондах 40 учасників проєкту.
Madrid Monitor – база даних ВОІВ, яка містить перелік торговельних марок (ТМ), зареєстрованих за процедурою Мадридської системи. БД містить документи, що стосуються лише ТМ, зареєстрованих за Мадридською системою. Madrid Monitor надає широкий інструментарій для пошуку на основі ШІ. Є функція пошуку зображень як ідентичних, так і схожих ТМ.
Особливості користування:
PLUTO Plant Variety Database – це база даних Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин (UPOV), що містить інформацію про сорти рослин, отриману від членів UPOV та від Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Містить, зокрема, записи таких типів: PBR=Права селекціонерів; PLP=Патенти на сорти рослин; PAT=Патенти на винаходи тощо.
Для доступу до пошукових інструментів необхідно мати акаунт ВОІВ, за допомогою якого можна виконати вхід та отримати доступ до БД.
БД надає 2 рівні сервісу: базовий та преміум (вартістю 750 швейцарських франків на рік). Інструментарій пошуку базового рівня надає достатньо можливостей для пошуку; перевага платної підписки полягає у відсутності обмежень на завантаження даних з БД.
Особливості користування:
eAmbrosia the EU geographical indications register – це єдиний централізований публічний реєстр назв сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, вин та спиртних напоїв, які зареєстровані та назви яких захищені на всій території ЄС. Він забезпечує прямий доступ до інформації про всі зареєстровані географічні зазначення, в тому числі щодо правових інструментів охорони та специфікації продуктів. Він також відображає основні дати та посилання на заявки і публікації до реєстрації географічних зазначень. Реєстр містить більше 3,8 тис. зареєстрованих зазначень.
eAmbrosia Traditional Specialities Guaranteed – це реєстр гарантованих традиційних особливостей-назв харчових продуктів, зареєстрованих та захищених на всій території ЄС для збереження традиційних методів виробництва та рецептів, з простим інструментом пошуку. Станом на сьогодні містить 86 записів.
eAmbrosia Traditional terms – це реєстр традиційних позначень для вин, захищених в Європейському Союзі. Це позначення, які традиційно використовуються для інформування споживачів про методи виробництва або витримки, про колір, місце або конкретну історичну подію вина із захищеним найменуванням місця походження або із географічним зазначенням. Деякі традиційні позначення, як правило, використовуються для зазначення того, що вино має захищене найменування місця походження або географічне зазначення. Реєстр має простий інструмент пошуку. Станом на сьогодні містить 377 записів.
Читайте також:
Безоплатні бази даних патентної документації та непатентної літератури: чергове оновлення
Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів із безоплатним доступом
Коментарів немає