Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Сьогодні IP офіс розвернувся обличчям до науки, освіти, інновацій, – Олена Орлюк
  24 Березня 2023 Коментарів немає Alex

  Сьогодні IP офіс розвернувся обличчям до науки, освіти, інновацій, – Олена Орлюк

   

  Відновлення і розвиток України після Перемоги неможливі без інновацій та інвестицій. Тож вже зараз слід закладати підґрунтя для майбутнього технологічного стрибка нашої держави, паралельно вирішуючи нагальні питання. Про це йшла мова на V Міжнародній науково-практичній конференції Міст «Київ – Дніпро».

   

  ІР офіс виконуватиме свої завдання: реалізація санкцій проти представників держави-агресора в сфері ІР, гармонізація української ІР сфери з європейською, розвиток інноваційної екосистеми, підтримка науки та освіти через призму ІР,  популяризація культури ІР,  удосконалення технологічної бази патентного відомства та співпраця з правоохоронними органами для протидії порушенням прав інтелектуальної власності.   

   

  Про ці та інші кроки розповідала очільниця IP офісу Олена Орлюк на заході, який зібрав представників українських та зарубіжних університетів, науково-дослідницьких закладів, фахової спільноти юристів та патентних повірених.

   

  «Сьогодні IP офіс розвернувся обличчям до науки, освіти, інновацій. Ми рухаємося разом в рамках великих завдань, які свого часу були окреслені в Національній IP стратегії та нагальних змінах до законодавства. Ухвалення Верховною Радою законопроекту №6464 засвідчило, що IP є однією з небагатьох сфер, де фактично повністю виконані зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. І це відкриває наступний великий блок першочергових завдань від Уряду, пов’язаних з імплементацією норм законодавства ЄС, формуванням подальшої дорожньої карти, яка буде ухвалена для України в IP сфері та реалізовуватиметься найближчими роками за активної участі IP офісу», – зазначила Олена Орлюк.

   

  Очільниця IP офісу окреслила важливі аспекти діяльності відомства:

  • відкритість та постійний діалог з професійним середовищем, освітньою та науковою спільнотою, бізнесом, представниками креативних індустрій;
  • активна міжнародна співпраця з WIPO, зокрема в рамках підготовки до найближчої Генеральної асамблеї та подальшого отримання Україною експертної та технологічної допомоги в сфері IP та інновацій;
  • підписання та взаємовигідна реалізація меморандумів про співпрацю з Європейським патентним відомством, Відомством інтелектуальної власності ЄС, USPTO, патентними відомствами Польщі, країн Балтії;
  • опрацювання питань допомоги малому та середньому бізнесу, креативним індустріям.

   

  «Завдання IP офісу – максимально сприяти побудові в Україні культури розуміння IP, її охорони, захисту та комерціалізації. На сьогоднішній день за всіма важливими напрямами: розвитку IP сфери, вдосконалення експертизи, цифрової трансформації офісу, формування поваги до IP, розбудови інноваційного середовища, прозорість роботи нашого IP офісу тощо. Ми визначили перелік завдань, цілей і кроків на наступний рік. До середини квітня плануємо запропонувати план розвитку IP офісу на наступні три роки», – підкреслила керівниця IP офісу.

   

  Довідково:

  V Міжнародна науково-практична конференція Міст «Київ – Дніпро» проходить 23-24 березня 2023 року в онлайн-режимі. В програмі заходу 96 доповідей від 119 науковців, аспірантів, студентів, які охоплюють широкий спектр актуальних питань розвитку і вдосконалення IP сфери, застосування кращих практик управління проєктами, використання новітніх технологій та підтримки інноваційного середовища.

   

  Читайте також:

  Посилення захисту прав ІВ відповідно до норм європейського законодавства: Парламент ухвалив законопроєкт №6464

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає