Комерціалізація винаходів неможлива без формування культури інновацій в суспільстві. А для цього потрібні зусилля на всіх рівнях – від школи до державних програм.
На цьому наголосила начальниця департаменту інноваційного розвитку ІР офісу Ольга Кронда під час виступу на заходах Європейських днів досліджень та інновацій 2024 в Івано-Франківську, які об’єднали ключових гравців з різних секторів, щоб обговорити шляхи розвитку інноваційної екосистеми України:
“Популяризація інноваційності — це довготривалий процес, який починається з освіти, підтримки стартапів та відкриття нових можливостей для молоді. Наше завдання — показати, що інновації можуть бути доступними та корисними кожному.
Проєкт “Нова економіка Івано-Франківська” створює необхідні умови для розвитку цих інновацій та їх виходу на ринок. ІР офіс, в свою чергу, активно сприяє розвитку інновацій, проводячи тренінги, воркшопи, спеціалізовані програми, які допомагають підприємцям і стартапам зрозуміти, як захистити свої розробки та як комерціалізувати їх на ринку”, – підкреслила представниця ІР офісу.
Ольга Кронда
Також очільниця департаменту інноваційного розвитку ІР офісу виступила спікеркою на панельній дискусії, присвяченій комерціалізації патентів. Зокрема, Ольга Кронда зазначила:
“Комерціалізація патентів є важливим інструментом, що дозволяє перетворити інноваційні ідеї на конкурентоспроможні продукти. Вона не лише захищає унікальні розробки, але й відкриває нові можливості для отримання доходу та стимулює розвиток підприємництва. Крім того, співпраця між місцевими підприємцями, науковими установами та державними органами є ключем до успішної реалізації інноваційних ініціатив і стимулювання економічного зростання в регіоні”.
Як приклад подібної взаємодії стейкхолдерів, було відзначено створення комплексу інноваційної інфраструктури на території Промприлад.Реновація в межах того ж проєкту “Нова економіка Івано-Франківську”. Тут вже діють спеціальна майстерня технологій (мейкерспейс), наукова лабораторія та оновлене укриття. Окрім інфраструктурних рішень, проведені освітні програми, підтримка бізнесу у вигляді інноваційних ваучерів, заходи, тренінги, консалтинг у форматі “Швидкої бізнес-допомоги” та поглиблений консалтинг для малого та середнього бізнесу.
Фото: Антон Куба.
Довідково:
Європейські дні досліджень та інновацій – платформа для розгляду нових можливостей у контексті масштабного трирічного проєкту “Нова економіка Івано-Франківська”, який покликаний стимулювати інноваційний розвиток міста. Цей проєкт фінансується Європейським Союзом в рамках програми “Мери за економічне зростання” і має на меті створення умов, за яких патенти, технології, розробки та ідеї перетворюватимуться у продукти з високою доданою вартістю.
Проєкт концентрується на трьох пріоритетних напрямах:
Над реалізацією проєкту працюють п’ять партнерів:
Читайте також:
Коментарів немає