Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • ІР ПІДСУМКИ 2022
  01 Січня 2023 Коментарів немає patent_edgel

  ІР ПІДСУМКИ 2022

  2022 рік став випробуванням для всіх, але ми вистояли, змогли завершити реформу сфери ІР, а отже створили умови для професійного супроводження  інноваційного розвитку України, який матиме величезну актуальність для нашого суспільства після Перемоги. 

   

  Попри повномасштабне російське вторгнення, національне патенте відомство продовжувало працювати. Система ІР достатньо швидко зреагувала на виклики великої війни і дала необхідну підтримку заявникам, щоби вони не були позбавлені своїх прав. 

   

  Більше того, сфера спромоглась завершити інституційну реформу і завдяки підтримці Міністерства економіки та його очільниці Юлії Свириденко вдалось повноцінно запустити ІР офіс. Це вже не просто установа, яка оформляє охоронні документи. Це має стати якісним сервісом для винахідника, автора, креатора. Уже сформовано його штат, визначено юридичний статус, завершено перехід експертного корпусу, забезпечені функції передачі майна, реєстрів і відкрито доступ до баз даних. Від 1 січня 2023 року відновлюється повноцінна робота всіх складових державної системи охорони інтелектуальної власності. 

   

  ІР офіс вже розпочав консультації, яким чином він може бути корисним для інноваційного сектору, креаторів та бізнесу. І хоча це не інвестиційний фонд, але саме ця платформа зможе пояснити, що таке ІВ, як її охороняти,  комерціалізувати та ефективно захищати. Крім того, триває робота з міжнародними інституціями, які готові допомагати Україні, зокрема в імплементації рішення Генеральної Асамблеї WIPO про підтримку інноваційного та креативного секторів та системи інтелектуальної власності нашої держави. 

   

  Для сфери ІВ 2022 рік закінчується ухваленням Закону про авторське право і суміжні права, який разом з законопроектом №6464 про посилення захисту прав інтелектуальної власності дозволять фіналізувати виконання Україною своїх зобовʼязань в Угоді про Асоціацію з ЄС. А далі  — нова сторінка і дорожня карта поступової інтеграції української сфери ІР з європейською, як того вимагає статус держави – кандидата на вступ до ЄС. 

   

  Вітаємо з Новим роком! Віримо в те, що 2023 рік стане переможним для України і дякуємо тим, хто докладається до цієї перемоги на фронті. Від них зараз залежить наше майбутнє. 

   

  Зі свого боку обіцяємо, що для української сфери ІР 2023 рік стане роком якісних змін. Від цього залежить як відбудова нашої держави, так і подальший її інноваційний розвиток та інвестиційна привабливість.

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає