Під час 66-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), Україну було обрано до складу трьох ключових керівних органів ВОІВ на наступний дворічний період (липень 2025–липень 2027 року):
До складу Координаційного комітету та Комітету ВОІВ з програми та бюджету Україну, делегацію якої на Генасамблеї представили Міністерство економіки України, Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) і Постійне представництво України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, було обрано вперше.
“Участь у керівних органах WIPO – це не лише про репрезентацію. Це можливість впливати на рішення, які формують глобальні правила гри. Ми йдемо туди з чітким порядком денним – цифровізація, захист від зловживань, підтримка креативних індустрій. І будемо добиватись рішень, які працюють і для України, і для світу”, – зазначив Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
“Обрання України до складу одразу трьох керівних органів ВОІВ стало результатом цілеспрямованої роботи дипломатичної та фахової команди, а також підтвердженням того, що роль України у світовій системі інтелектуальної власності – зростає”, – переконана Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ.
Координаційний комітет ВОІВ, який консультує органи Союзів, Генеральну асамблею, Конференцію ВОІВ та Генерального директора з усіх адміністративних, фінансових та інших питань, відіграє ключову роль у процесі обрання Генерального директора організації. Зокрема, вносить кандидатури для призначення на посаду Генерального директора, готує порядок денний Генеральної асамблеї, а також надає рекомендації щодо бюджету витрат, спільних для Союзів усіх міжнародних угод, які адмініструє ВОІВ.
Виборчий процес з обрання нового Генерального директора ВОІВ стартує у липні цього року. Членство в цьому органі дозволить Україні безпосередньо долучатися до ухвалення стратегічних рішень.
Водночас Комітет ВОІВ з програми та бюджету, куди Україну також обрано вперше, є головним майданчиком для обговорення питань фінансування організації та реалізації її програм. Рекомендації цього Комітету мають вирішальне значення для ухвалення бюджету всією Генеральною асамблеєю.
Виконавчий комітет Паризького союзу відіграє ключову роль у забезпеченні ефективного управління діяльністю Союзу з охорони промислової власності. Зокрема, він готує порядок денний Асамблеї Союзу, формує пропозиції щодо її програми і бюджету, підготовлених Генеральним директором, затверджує річні програми та бюджети в межах ухваленої трирічної програми Союзу, розглядає звіти, а також виконує інші функції, передбачені Паризькою конвенцією.
“Членство України в цьому органі дозволить нашій державі бути безпосередньо залученою до процесів стратегічного та бюджетного планування в межах одного з найважливіших союзів у сфері охорони промислової власності”, – прокоментував Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ.
Участь України у роботі керівних органів ВОІВ засвідчує зусилля нашої країни, спрямовані на розвиток глобальної IP системи, посилення захисту національних інтересів та ефективне просування ключових пріоритетів у межах діяльності Організації та відповідних Союзів.
Читайте також:
Коментарів немає