20–21 травня 2025 року в місті Краків відбувається Конференція високого рівня “Біотехнологічні інновації заради сталого майбутнього”, організована Патентним відомством Республіки Польща (UPRP) в межах головування Польщі в Раді Європейського Союзу.
Захід об’єднує експертів з усієї Європи, включаючи представників міністерств, регіональних та національних офісів інтелектуальної власності, міжнародних організацій, наукових кіл та бізнес-спільноти.
Участь у заході беруть представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ):
“Нова генна терапія, інноваційні біомедичні матеріали, альтернативні джерела білка та лабораторно вирощена їжа є прикладами рішень, які, хоча і пропонують великі перспективи, також піднімають серйозні питання щодо безпеки, етики, відповідальності та захисту інтелектуальної власності”, – зазначила у вступному слові професорка Ева Скшидло-Тефельська, президентка Патентного відомства Республіки Польща.
“Одним з ключових пріоритетів польського головування в Раді ЄС є безпека здоров’я. Розробники інноваційних медичних технологій повинні комплексно підходити до захисту інтелектуальної власності“, – акцентувала Едита Дембі-Сівек, заступниця Виконавчого директора Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO).
З вітальними словами також виступив віцепрезидент Європейського патентного відомства (EPO) Стів Рован. Відеозвернення учасникам заходу адресував Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) Дарен Танг.
Учасники конференції обговорюють широкий спектр питань, пов’язаних із біотехнологічними інноваціями в контексті інтелектуальної власності, зокрема:
Представники УКРНОІВІ долучилися до фахових дискусій щодо законодавства та практики ЄС і її країн-членів у сфері біотехнологічних інновацій.
“Участь у таких заходах має для України надзвичайно важливе значення. Вони дозволяють переймати передовий європейський досвід у сфері біотехнологій, посилювати фаховий діалог з міжнародними партнерами та формувати експертну позицію України на міжнародному рівні. Ми зацікавлені у стабільній співпраці з країнами ЄС для подальшої гармонізації законодавства і впровадження ефективних механізмів підтримки інновацій”, – зазначив Богдан Падучак.
У межах конференції делегація УКРНОІВІ також обговорила з представниками патентних відомств ЄС спільні комунікаційні ініціативи та наближення експертної практики УКРНОІВІ до європейських ІР стандартів у контексті набуття Україною повноцінного членства в ЄС.
Photos: The Chancellery of the Prime Minister / PAP S.A.
Читайте також:
Коментарів немає