У межах діяльності National IP&Innovations Hub, що функціонує на базі IP офісу, триває проєкт, спрямований на допомогу бізнесу щодо комерціалізації наукових розробок у сфері медичних технологій.
Днями відбулася друга сесія першого спринту навчальної програми Lab2Market MedTech – “Забезпечення правової охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності” (на фото вище – команда проєкту та спікери).
Сесія пройшла в онлайн-форматі і охопила три ґрунтовні теми.
Спікеркою виступила Анастасія Гоменюк, науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, яка зазначила:
“Як національне, так і європейське IP законодавство в галузі фармації є дуже динамічним. Тому для національних стартапів у сфері медицини та фармації вкрай важливо тримати руку на пульсі всіх змін та тенденцій його розвитку”.
Детальніше – у презентації.
Розкрив тему Іван Демченко, доцент кафедри судової медицини та медичного права, кандидат юридичних наук, доцент Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Він зазначив:
“У країнах Європейського Союзу в процесі впровадження нові Регламенти (ЄС 2017/745 та ЄС 2017/746). Українське ж законодавство гармонізовано зі старими регламентами Європейського Союзу. Введення в обіг медичних виробів дозволяється тільки у разі, коли вони повністю відповідають вимогам відповідних Технічних регламентів. Процедури оцінки відповідності є обовʼязковими для введення в обіг нових медичних виробів. Обовʼязковими складовими оцінки відповідності є впроваджена система управління якістю та наявність технічної документації”.
Детальніше – у презентації.
Спікеркою виступила представниця IP офісу Ольга Уразовська, заступник начальника управління – начальник відділу, яка акцентувала:
“До порушення прав діють заходи охорони, а після порушення – заходи захисту”.
Спікерка розкрила такі питання:
Також фахівчиня проаналізувала судові кейси з питань охорони і захисту прав інтелектуальної власності у сфері медицини та надала учасникам проєкту висновки-поради щодо захисту IP прав у цій галузі. А саме:
1. Належна охорона прав інтелектуальної власності (через отримання патенту/свідоцтва).
2. Захист комерційної таємниці: укладення угод про нерозголошення (NDA) з партнерами та співробітниками; обмеження доступу до конфіденційної інформації про нові медичні технології та дослідження.
3. Використання ліцензійних договорів для легального використання технологій іншими компаніями; захист інтелектуальної власності через контроль над ліцензіатами.
4. Юридичний супровід: регулярний моніторинг можливих порушень прав ІВ; оперативне реагування на випадки незаконного використання розробок через судові механізми та досудове врегулювання спорів; залучення патентних повірених та юристів з інтелектуальної власності для належного оформлення документів та обрання правильної позиції захисту.
Детальніше – у презентації.
Читайте також:
Lab2Market MedTech: IP офіс запускає безоплатну програму для медичних розробок
Collaborate to Innovate: презентація Lab2Market UA 2.0 та нагородження переможців програми (відео)
Коментарів немає