Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Міжнародна співпраця — один з визначальних напрямків для ІР офісу, — Олена Орлюк на зустрічі з Американською торговельною палатою
  15 Лютого 2023 Коментарів немає Irena

  Міжнародна співпраця — один з визначальних напрямків для ІР офісу, — Олена Орлюк на зустрічі з Американською торговельною палатою

  Український ІР офіс має намір широко співпрацювати з міжнародними, регіональними організаціями, асоціаціями та національними ІР офісами в Європі та світі. Діалоги вже розпочато з європейськими колегами та з WIPO. На цьому наголосила керівниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.


  «Ми розпочали активну співпрацю з міжнародними  та європейськими організаціями у сфері ІР, розпочинаємо діалог з національними патентними відомствами чи IP офісами як країн Європи, так і світу. Раді долучитися й до діалогу з міжнародними асоціаціями. Така міжнародна співпраця для нас буде одним із визначальних напрямів, тому що ми прекрасно розуміємо, що IP – це глобальна історія, яка не може закриватися кордонами. Навпаки, ми маємо в Україні розбудовувати ту культуру, ту політику і ті засади, які притаманні і на яких працює цивілізаційний світ», — підкреслила керівниця ІР офісу.

   

  Щодо поточних завдань — зараз триває робота з WIPO стосовно підтвердження статусу міжнародного пошукового органу для українського ІР офісу.

   

  «У нас відновлений діалог з WIPO, у тому числі й по лінії міжнародних реєстрацій по Мадриду, по PCT, з Академією WIPO. Зараз ведеться діалог з WIPO стосовно можливості тимчасового подовження виконання ІР офісом функцій МПО/ОМПЕ. У співпраці з ними ми будемо готувати документи на Генеральну Асамблею, яка має відбутися влітку цього року, для підтвердження Україні статусу МПО/ОМПЕ для нашого IP офісу», — деталізувала Олена Орлюк.

  Команда ІР офісу розповіла про реалізацію інституційної складової реформи ІР сфери в Україні, стратегічні плани та поточну діяльність офісу.

   

  «Фактично лише за один місяць (оскільки охоронні документи почали видаватися із січня) у нас було здійснено 1827 реєстрацій, в тому числі 1350 реєстрацій торговельних марок. Ми зараз спостерігаємо також поступове збільшення надходження заявок. Це свідчить про те, що бізнес в Україні, не дивлячись на надважкі умови, продовжує працювати. Для нас також ключовими аспектами в роботі ІР офісу стоять удосконалення експертизи та пришвидшення строків, постійне підвищення кваліфікації експертів, цифрова трансформація, а також активна роль у розбудові процесу та механізмів захисту прав ІВ та підвищенні рівня культури у сфері ІВ в цілому. Однозначно говоримо й про розбудову ІР офісу на засадах прозорості та нульової толерантності до корупції. Робота IP офісу буде розвиватися виключно в форматі постійного діалогу з бізнесом, з IP спільнотою, з креативними індустріями та інноваційним середовищем. Це не питання просто відбудувати якісний державний сервіс. Це про те, яку роль  вбачає наш IP офіс саме в розвитку України як інноваційної країни, де IP і інновації не можуть бути роз’єднані», — наголосила очільниця ІР офісу.

   

  Також на зустрічі йшлося про нормативно-правову роботу. Це, в першу чергу, актуалізація інформації про правові акти Європейського Союзу, які потребують імплементації до українського законодавства, перегляд методичних правил складання та подання заявок на відповідні об’єкти з урахуванням відповідних актів Європейського Союзу.

   

  Команда ІР офісу запропонувала проводити подібні зустрічі частіше. Адже діалоги з міжнародним середовищем, як і з фаховими спільнотами і бізнесом допомагають розвивати ІР сферу й оперативно реагувати на виклики, які перед нею постають.

   

  Міжнародна співпраця — один з визначальних напрямків для ІР офісу, — Олена Орлюк на зустрічі з Американською торговельною палатою

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає