Представник Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві засудив широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України під час засідань 17-ї сесії Консультативного Комітету Всесвітньої організації інтелектуальної власності з правозастосування (WIPO Advisory Committee on Enforcement, ACE). Засідання відбувалися з 4 по 6 лютого 2025 року у штаб-квартирі ВОІВ (м. Женева, Швейцарія).
Під час засідань 17-ї сесії Консультативного Комітету ВОІВ із правозастосування
Виступаючи із заявою від імені України, Раміз Рамазанов, радник економічного відділу Постійного представництва України, висловив слова подяки Секретаріату ВОІВ та державам-членам за їхню відданість справі зміцнення поваги до інтелектуальної власності.
“Втім, справжня повага до інтелектуальної власності не може існувати без дотримання міжнародного права та Статуту ООН. Майже три роки минуло з часу незаконного неспровокованого вторгнення росії в Україну, що призвело до ескалації російської агресії, яка розпочалася ще 2014 року. Нещодавні атаки, зокрема перше в історії використання балістичної ракети середньої дальності проти України та цілеспрямовані повітряні удари по Запоріжжю, Сумам і Полтаві, призвели до значних жертв серед цивільного населення”, – зазначив Раміз Рамазанов.
За його словами, на сьогодні українські органи влади та міжнародні організації задокументували понад 154 000 воєнних злочинів, у тому числі загибель близько 14 000 цивільних осіб.
“Окрім військової агресії, росія систематично підриває права інтелектуальної власності. У 2022 році вона легалізувала порушення прав інтелектуальної власності, спрямовані проти іноземних правовласників з країн, які підтримують Україну, що призвело до широкомасштабної експропріації брендів, нелегального кінопрокату”, – наголосив Раміз Рамазанов.
Раміз Рамазанов
Він закликав держави-члени визнати, що поки обговорюються питання захисту прав інтелектуальної власності, одна країна продовжує порушувати фундаментальні права та основоположні принципи ООН.
“росія має понести правові наслідки за це, включаючи компенсації для українського IP сектору та закриття Зовнішнього офісу ВОІВ у москві”, – переконаний представник України.
Цю заяву від України підтримали:
Представники від Естонії, Великої Британії та Польщі
Порядок денний Комітету передбачав розгляд та обговорення низки актуальних питань щодо захисту прав інтелектуальної власності, зокрема:
Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod.
За останній рік Україна досягла значного прогресу у питанні захисту прав інтелектуальної власності, зокрема щодо:
“Зусилля Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ), які полягали, зокрема, у посиленні міжнародного співробітництва та у підготовці консолідованих даних на тему захисту прав інтелектуальної власності, відзначила Європейська Комісія у Звіті щодо України в рамках Пакета розширення (Ukraine 2024 Report), опублікованому 30 жовтня 2024 року”, – прокоментував перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак.
За його словами, УКРНОІВІ сприяє посиленню інституційної спроможності національних органів, які долучені до розслідування справ, пов’язаних із порушенням прав інтелектуальної власності. Зокрема, Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності УКРНОІВІ та IP Academy організували тренінговий курс для працівників Бюро економічної безпеки під час якого обговорювалися питання захисту прав інтелектуальної власності на національному та міжнародному рівнях, практичні кейси щодо ефективного виявлення, розслідування та протидії правопорушенням у IP сфері.
Заступник директора УКРНОІВІ Владислав Білоцький у коментарі зазначив про те, що Центр спостереження IPR провів результативну Національну кампанію по боротьбі з піратством та контрафактом у сфері інтелектуальної власності ANTI-PIRACY: BOOKS, яка тривала упродовж трьох місяців.
Крім того, торік в Україні вперше реалізовано успішний кейс медіації в сфері інтелектуальної власності на базі УКРНОІВІ.
“За підсумками процедури сторони підтвердили відсутність взаємних претензій та уклали договір про подальшу співпрацю”, – зауважив Владислав Білоцький.
Український ІР офіс продовжуватиме працювати над зміцненням системи захисту інтелектуальної власності, розширюючи інституційну спроможність, посилюючи боротьбу з піратством і контрафактом та впроваджуючи ефективні механізми медіації. Досягнення УКРНОІВІ вже відзначені на міжнародному рівні, і попереду – нові ініціативи для вдосконалення ІР сфери в Україні в тісній кооперації з Секретаріатом ВОІВ та цивілізованими країнами-членами, які дотримуються фундаментальних принципів ООН.
Читайте також:
Коментарів немає