Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Штучний інтелект, IT та IP: підсумки IT UKRAINE GR CONFERENCE за участі IP офісу
    13 Вересня 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Штучний інтелект, IT та IP: підсумки IT UKRAINE GR CONFERENCE за участі IP офісу

     

    Цьогорічна ювілейна та оновлена IT Ukraine GR Conference від IT Ukraine Association об’єднала представників держави, бізнесу, юристів, фінансистів, HR та інших експертів для обговорення ключових питань ІТ-права, впроваджуючи нові формати й розширюючи теми Government Relations. Учасники отримали аналіз та практичні інсайти від профільних міністерств, юристів і фінансистів, зокрема через батли та кейс-стаді.

     

    Від IP офісу взяли участь у заході:

     

    • Ігор Паренчук, заступник директора ІР офісу;

     

    • Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації департаменту з економічних питань інноваційного розвитку;

     

    • Катерина Саділова-Мілашевська, професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку мережі центрів підтримки та інновацій департаменту розвитку інновацій.

     

     

    До того ж Ігор Шевченко виступив як один зі спікерів на дискусійній панелі “Епоха ШІ та інших інновацій: вплив технологій на регулювання інтелектуальної власності”, де зазначив про етичність використання штучного інтелекту:

     

    “Якщо ми розглядаємо саме етичні засади використання штучного інтелекту, то його навчання з використанням баз даних, які містять інформацію користувачів або продукти їх інтелектуальної та творчої діяльності, повинно регулювати як з позиції розробників баз даних та алгоритму ШІ, так і в законодавчій сфері. Штучний інтелект на сьогодні є дуже важливим інструментом автоматизації. Топ-4 сфери застосування ШІ це: енергетична галузь, транспортні системи, агросфера та оборонна промисловість. Відповідно в цьому випадку питання етики не розглядається з позиції того, що ШІ використовується для покращення якості виконання робіт, автоматизації та зниженню рутинної роботи людини, тим самим перенаправляючи її ресурс на більш інтелектуальну діяльність. А в оборонній сфері – це збереження життя наших воїнів”.

     

    Загалом на платформі були розглянуті питання правового регулювання використання штучного інтелекту, його розвитку та сфер використання, питання регулювання на території України криптоактивів та інших інновацій в контексті регулювання їх у сфері інтелектуальної власності.

     

    Окремо постало питання захисту інноваційних розробок в сфері defence tech. Зокрема, Ігор Шевченко зазначив:

     

    “Питання інтелектуальної власності, особливо в області defence tech, завжди є актуальними та в деяких випадках критично важливими для безперешкодної діяльності у конкурентному середовищі. Динаміка ринку наразі на території України та його зміни визначають, що будь-яка інтелектуальна чи технічна діяльність повинна мати механізми захисту своїх ідей та розробок і перешкоджати незаконному копіюванню цих інновацій. Наявність охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності дасть розробнику інструменти ефективної комерціалізації та захисту своєї розробки, підвищить її інвестиційний потенціал для інвестора”.

     

    Серед ключових тем, які обговорювали спікери, були також питання, що найбільше турбують ІТ-спільноту, зокрема:

     

    • ефективне податкове регулювання,
    • програма Ukraine Facility,
    • інтеграція України в Єдиний цифровий ринок ЄС,
    • законодавчі зміни та їх вплив на ІТ-сектор,
    • фінансові аспекти,
    • міжнародна співпраця.

     

    Також учасники отримали цінну інформацію щодо формування ефективних бізнес-стратегій для ІТ-компаній, дізнались про правові та фінансові виклики в сучасному бізнес-середовищі.

     

    Читайте також:

     

    Розвиток винахідництва: запрошуємо на серію вебінарів про стимулювання інновацій

     

    IP UKRAINE NOW 2024: запрошуємо на форум Асоціації правників України

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає