Актуальні проблеми захисту прав інтелектуальної власності в Україні, які набувають особливого значення в контексті євроінтеграційного шляху держави, обговорили представники УКРНОІВІ (ІР офісу), Офісу Генерального прокурора та Тренінгового центру прокурорів України під час стратегічної зустрічі.
Учасники окреслили низку ключових викликів:
Подолати їх важливо не лише для зміцнення правозахисної інфраструктури у сфері інтелектуальної власності, а й для наближення України до стандартів Європейського Союзу. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:
“Інтелектуальна власність – це ключовий нематеріальний актив для економічної стійкіскості та розвитку держави. Вона зміцнює довіру іноземних інвесторів, сприяє розвитку українського бізнесу, науки та креативної індустрії.
Однак ефективний захист прав інтелектуальної власності потребує скоординованих зусиль на міжвідомчому рівні. Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності ІР офісу вже сьогодні виконує важливу функцію у напрямі боротьби з контрафактом, адже обʼєднує для комунікації ключових дійових осіб сфери. Ми розбудовуємо партнерства з правоохоронними, митними органами, бізнесом та громадським сектором для спільного напрацювання дієвих інструментів боротьби з порушеннями в IP сфері“.
ІР офіс на зустрічі представляли також:
Олексій Бонюк, начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора, наголосив на важливості обміну досвідом як на національному, так і міжнародному рівні, що є запорукою ефективного реагування на сучасні виклики у сфері правового захисту інтелектуальної власності.
У свою чергу, Олеся Отраднова, директорка Тренінгового центру прокурорів України, та її заступник Андрій Орлеан розповіли про поточну діяльність установи, зокрема щодо міжнародного співробітництва та розвитку нових інструментів підготовки прокурорів, і висловили чіткий запит на залучення ІР офісу до формування змісту тренінгів для прокурорів у частині захисту прав інтелектуальної власності.
За результатами тристоронньої зустрічі було досягнуто домовленостей про:
Крім того, для поглиблення міжінституційної співпраці обговорено можливість проведення, зокрема таких ініціатив:
Читайте також:
Розпочинається перший етап кваліфікаційного екзамену для кандидатів у патентні повірені
Коментарів немає