Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Практика Суду ЄС: переклад рішення щодо спору через антипаразитарні товари для тварин
    04 Грудня 2024 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Практика Суду ЄС: переклад рішення щодо спору через антипаразитарні товари для тварин

     

    У межах реалізації проєкту Академії інтелектуальної власності IP офісу Практика Суду ЄС презентуємо новий неофіційний переклад судового рішення у категорії “Оманливий характер торговельних марок”.

     

    Це справа T‑86/19 від 13 травня 2020 року – SolNova AG проти European Union Intellectual Property Office (EUIPO).

     

    Суть справи

     

    У справі між компаніями Canina Pharma GmbH та SolNova AG йдеться про оскарження рішення щодо реєстрації торговельної марки ЄС BIO-INSECT Shocker. Заявка на цю марку була подана 26 листопада 2015 року та охоплювала товари в класах 1, 5 та 31 Ніццької угоди про Міжнародну класифікацію товарів і послуг для реєстрації знаків від 15 червня 1957 року. Тобто йдеться про антипаразитарні та біоцидні товари для тварин.

     

    Після реєстрації марки в березні 2016 року SolNova AG висловила заперечення, стверджуючи, що марка є описовою, позбавленою розрізняльної здатності, суперечить громадському порядку та є такою, що вводить в оману.

     

    Суть клопотань

     

    У грудні 2017 року Відділ з питань анулювання EUIPO відхилив клопотання SolNova AG, зазначивши, що оспорюване позначення не є описовим для товарів, для яких воно було зареєстровано, і має достатню розрізняльну здатність.

     

    Друга апеляційна палата EUIPO підтвердила це рішення 11 грудня 2018 року, підкресливши, що термін shocker не є прямим описом інсектицидних товарів, а радше алюзивним (тобто натякає на дію товару та його властивості). Апеляційна палата також відхилила всі аргументи SolNova AG, включаючи твердження про те, що торговельна марка суперечить громадському порядку і вводить в оману.

     

    Водночас позивач не надав достатніх доказів на підтримку своїх тверджень.

     

    Питання, які ставилися перед судом 

     

    • Позивач оскаржував висновок Апеляційної палати про те, що оспорюване позначення не має розрізняльної здатності та є описовим, порушуючи статті 7(1)(b) та (c) Регламенту № 207/2009. Суд мав визначити, чи існує достатній зв’язок між позначенням і відповідними товарами (інсектицидами), щоб споживач міг без додаткових роздумів зрозуміти його описовий характер.

     

    • Позивач стверджував, що оспорюване позначення вводить в оману щодо органічності товарів, що є порушенням статті 7(1)(g) Регламенту № 207/2009. Суд мав встановити, чи може споживач сприймати це позначення як таке, що стосується товарів, дружніх до довкілля, та чи існує ризик введення в оману щодо їх якості або походження.

     

    Рішення суду

     

    Суд постановив:

     

    • анулювати рішення Другої колегії Апеляційної палати Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) від 11 грудня 2018 року (справа R 276/2018‑2) в частині, що стосується “біоцидних препаратів для використання у виробництві…”;

     

    • відмовити у задоволенні позову в решті вимог;

     

    • зобов’язати компанію Canina Pharma GmbH покрити, на додачу до її власних витрат, половину витрат, понесених компанією SolNova AG у Суді, а також витрати, які вона понесла у зв’язку з розглядом справи в Апеляційній палаті EUIPO;

     

    • зобов’язати SolNova покрити половину своїх витрат у Суді;

     

    • зобов’язати EUIPO покрити власні витрати.

     

    Ознайомитись з повним неофіційним перекладом рішення суду у цій справі можна за посиланням:

     

     

    Читайте також:

     

    Практика Суду ЄС: справа щодо ТМ, яку намагалась зареєструвати відома мережа кав`ярень

     

    Практика Суду ЄС: переклад рішення щодо спору через торговельну марку замків для валіз

     

    Практика Суду ЄС: справа щодо оманливого характеру “монастирського алкоголю”

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає