Вкладення коштів у мистецтво ‒ це завжди win-win стратегія. Водночас варто мати на увазі, що придбавши картину, скульптуру чи інші твори митців, особа стає лише власником речей. Якщо цей власник планує, наприклад, використовувати цифрове зображення твору з метою комерціалізації, то йому мають бути передані майнові права інтелектуальної власності.
На цьому акцентувала заступниця директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) Любов Майданик під час форуму “Арт-капітал: як мистецтво приносить прибуток”. IP офіс виступив інформаційним партнером цього заходу, який об’єднав інвесторів, бізнесменів, колекціонерів та експертів арт-ринку.
Як зазначила спікерка, специфікою арт-ринку, тією особливістю, яка відрізняє його від будь-якої іншої сфери інвестицій, є “присутність” автора.
“Твори мистецтва можна розглядати з точки зору інвестицій, як ліквідний товар. Адже, з одного боку, картини, скульптури та інші твори ‒ це речі, рухоме майно. А з іншого – тут завжди є моральний аспект, емоції автора та й, зрештою, його права інтелектуальної власності”, ‒ наголосила Любов Майданик.
Заступниця директора IP офісу нагадала, що право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного і перехід права власності на річ не означає переходу права на об’єкт права інтелектуальної власності:
“У тому випадку, коли власник твору мистецтва бачить фінансову перспективу, додаткову можливість отримати прибуток (наприклад, з використання цифрового зображення такого твору), то має укласти договір з суб’єктом авторського права про передання майнових прав інтелектуальної власності”.
Крім того, акцентувала Любов Майданик, такі майнові права інтелектуальної власності можуть стати, зокрема, вкладом до статутного капіталу юридичної особи.
Учасники форуму обговорили актуальні питання у сфері мистецтва, інвестицій та бізнесу, а також дізналися про:
Читайте також:
IP офіс розробив мануал для художників щодо авторського права в образотворчому мистецтві
IP офіс презентує нові чек-листи про авторське право у сфері мистецтв
Коментарів немає