Продовжується серія дискусій, організованих Мінекономіки та IP офісом, щодо проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.
Чергове секторальне обговорення серії “Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” в частині промислової власності було присвячено темі “Торговельні марки і географічні зазначення”. Наживо участь у дискусії взяли:
Також онлайн долучилися майже 90 учасників.
Богдан Падучак звернув увагу на формат обговорення та важливі нюанси його сприйняття:
“Міжнародні та національні експерти здійснили перший етап у рамках підготовки Національної IP стратегії – проведення діагностики щодо стану справ у сфері інтелектуальної власності, інновацій та креативних секторів економіки, в тому числі, зважаючи на негативний вплив, який завдає повномасштабне вторгнення рф в Україну. Разом з тим документ має відобразити основні стратегічні напрями, які обере для себе Україна до 2030 року. І, звісно, ці напрями також мають бути обумовлені нашим євроінтеграційним прагненням. Після діагностичного звіту експертів ми проводимо низку секторальних обговорень, на яких хочемо поділитися вже існуючими напрацюваннями. Вони будуть доповнені після обговорень, щоб вийти на документ, який ми доопрацюємо спільно з Мінекономіки”.
Інна Шатова акцентувала увагу на важливості обговорень, які тривають:
“Із досвіду попередніх обговорень зазначу, що вони є доволі плідними і формують спільне бачення розвитку сфери інтелектуальної власності. Це також важливо, коли ми говоримо про торговельні марки і географічні зазначення, адже охорона цих об’єктів на рівні ЄС має чимало новацій, передбачених європейськими регламентами та директивами, які ми маємо врахувати в правових актах України”.
Микола Потоцький, який провів презентацію в межах обговорення, підкреслив важливість термінологічних визначень у контексті цього напряму:
“Оскільки це попередні обговорення, зроблені в межах нашого загального вектора євроінтеграції та членства в Європейському Союзі, я відразу прошу колег з розумінням ставитися до застосування певної термінології. Очевидно, що вже під час підготовки проєктів законів вона буде уточнюватися, змінюватися залежно від тематики, яка застосовується у нашому правовому полі, разом з урахуванням тих змістів, які використовуються безпосередньо в ЄС”.
Детальніше із презентацією IP офісу можна ознайомитись за посиланням:
Під час дискусії щодо торговельних марок у фокусі опинилися такі ключові питання:
Щодо географічних зазначень (ГЗ), обговорення точилося навколо таких ключових пунктів:
Свої пропозиції до цього блоку можна надсилати на електронну скриньку: office@nipo.gov.ua.
Важливо! У темі листа вказуйте назву блоку обговорення: “Торговельні марки і географічні зазначення”.
Читайте також:
Коментарів немає