Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Відбулось секторальне обговорення блоку “Винаходи і корисні моделі” проєкту Національної ІР стратегії
    28 Травня 2024 Коментарів немає Irena

    Відбулось секторальне обговорення блоку “Винаходи і корисні моделі” проєкту Національної ІР стратегії

     

    Триває серія дискусій, організованих Міністерством економіки України та IP офісом у контексті “Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” в частині промислової власності. 

     

    Зокрема обговорили:

     

    • Дослідження питання щодо приєднання до Європейської патентної конвенції, Угоди про єдиний патентний суд та участі в єдиній патентній системі

     

    • Директиву 98/44/ЄЕС про правову охорону біотехнологічних винаходів

     

    • Вдосконалення процедури видачі сертифікатів додаткової охорони (для лікарських засобів, засобів захисту рослин і тварин)

     

    • Примусове ліцензування патентів, що відносяться до виготовлення лікарських засобів для експорту в країни з проблемами громадського здоровʼя

     

    • Реалізація “Правила Болар” в Україні

     

    • Імплементація положень, які уніфікують підходи України та країн-членів ЄС до правової охорони в окремих сферах технології у формі винаходу та корисної моделі.

     

    Участь в обговоренні в офлайн-форматі взяли:

     

    • Інна Шатова, заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій – начальниця відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності Міністерства економіки України
    • Богдан Падучак, перший заступник директора ІР офісу
    • Микола Потоцький, радник директора ІР офісу
    • Дмитро Павлов, начальник відділу патентного права ІР офісу
    • Олександр Дорошенко, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, міжнародний експерт ВОІВ
    • Дмитро Гузій, юрист, експерт з питань ІВ
    • Юлія Прохода, голова правління Національної асоціації патентних повірених України (НАПА)
    • Василь Красніков, очільник Всеукраїнської асоціації патентних повірених (ВАПП).

     

     

    Активну участь в онлайн-обговоренні взяли:

     

    • Оксана Кашинцева, консультантка з прав людини та прав інтелектуальної власності БО “100% Життя – Мережа ЛЖВ” та БФ “Пацієнти України”
    • Юрій Капіца, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України
    • Олег Чернобай, адвокат, керуючий партнер АО «Чернобай та Партнери» та інші.

     

    Загалом до секторального обговорення долучилося майже 100 осіб.

     

    Відкриваючи секторальне обговорення, Богдан Падучак нагадав, що Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України спільно з міжнародними експертами Всесвітньої організації інтелектуальної власності, представниками ІР офісу та національними експертами:

     

    “Процес розробки стратегії стартував із діагностики стану національної системи ІВ, особливо в контексті повномасштабного російського вторгнення. Концепція проєкту Нацстратегії була презентована під час World IP Day 26 квітня 2024 року. А 17 травня стартували секторальні обговорення окремих блоків документа”.

     

    Перший заступник директора IP офісу також додав, що одним із наскрізних елементів, до якого долучаються експерти, є євроінтеграційний процес:

     

    “У листопаді 2023 року Єврокомісія опублікувала Звіт про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄС, а в березні цього року відбулася перша роз’яснювальна зустріч представників Мінекономіки та ІР офісу з Єврокомісією, під час якої були обговорені основні блоки, які стосуються інтелектуальної власності загалом, а також винаходів та корисних моделей зокрема”. 

     

    Як зауважила заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки Інна Шатова, винаходи та корисні моделі – складні та чутливі IP об’єкти:

     

    “І у професійної спільноти є багато думок, ідей та пропозицій як відповідне законодавство має розвиватися, застосовуватися і які саме аспекти мають бути висвітлені у стратегії”.

     

    Презентуючи напрацювання робочої групи, Микола Потоцький зокрема зосередився на окремих аспектах вимог ЄС до винаходів:

     

    Наближення нашого законодавства до європейського у контексті винаходів передбачає впровадження правового інструменту перехресного ліцензування, а також надання додаткових прав фермерам при використанні ними захищеного матеріалу для рослинництва та тваринництва”.

     

    З презентацією IP офісу можна ознайомитись за посиланням:

     

     

    Також, за словами Миколи Потоцького, на сьогодні вже фіналізується розробка порядку видачі сертифікатів додаткової охорони на винаходи.

     

    ІР офіс закликає професійну спільноту активно долучитися до обговорення. Свої зауваження, ідеї та пропозиції до цього блоку проєкту Національної ІР стратегії надсилайте на електронну скриньку: office@nipo.gov.ua.

     

    Важливо! У темі листа вказуйте назву блоку обговорення: “Винаходи і корисні моделі”.

     

    Читайте також:

     

    Відбулось секторальне обговорення блоку “Колективне управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав” проєкту Національної ІР стратегії 

     

    Відбулося секторальне обговорення блоку “Авторське право і суміжні права” проєкту Національної ІР стратегії

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає